قیمت فلزات گرانبها برای افزایش منتظر سیگنال‌های فدرال رزرو هستند!

قیمت طلا در روز چهارشنبه پس از حرکت دو روز قبل خود از پایین‌ترین سطح در سال جاری، اندکی کاهش یافت و تمرکز آن بر سیگنال‌های بیشتر بر اقتصاد ایالات متحده و فدرال رزرو باقی مانده است.

فلز زرد برای پنج روز متوالی سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود از اواخر دسامبر رسید، زیرا یک سری داده‌های منتشر شده قوی درباره تورم در ایالات متحده و سیاست‌های سختگیرانه از سوی فدرال رزرو، سرمایه‌گذاران را از دارایی‌های بدون بازده (عمدتا فلزات) بیرون راند.

طلا هر اونس با 0.1 درصد کاهش به 1825.29 دلار رسیدمعاملات آتی طلادر ساعت 00:03 به وقت گرینویچ با 0.1 درصد کاهش به 1831.95 دلار در هر اونس رسید. هر دو ابزار در دو جلسه گذشته حدود 1 درصد افزایش یافتند.

بازارها پیش‌بینی می‌کنند که کند شدن بیشتر اقتصاد ایالات متحده، امسال فدرال رزرو را به مکث در چرخه افزایش نرخ سوق می‌دهد، که می تواند به نفع طلا و سایر فلزات گرانبها باشد.

اما بانک مرکزی هیچ گونه نشانه‌ای از این که چه زمان مکث خواهد کرد اعلام نکرده است و بارها تاکید کرده که اقتصاد باید بیشتر از این کند شود تا سیاست‌های بعدی اعمال شود.

تمرکز امروز بر روی داده‌های مدیران خرید ایالات متحده است که انتظار می‌رود، بخش تولید ایالات متحده در قلمرو انقباض باقی بماند و قدرت در بخش خدمات را جبران کند.

به هر حال هرگونه نشانه از ضعف بیشتر در اقتصاد ایالات متحده می تواند باعث افزایش قیمت فلزات گرانبها شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.