میزان نگهداری اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌تر حد رسید؛ آیا بازار برای رالی صعودی آماده می‌شود؟

براساس داده‌ها تنها 17.882 میلیون اتریوم در صرافی‌های متمرکز وجود دارد که این حدود 14 درصد از کل عرضه شبکه را تشکیل می‌دهد. آخرین بار در سال 2016 در روزهای اولیه بلاک چین به این حد عرضه کم بود.

از آنجایی که تراز مبادله اتریوم در سال 2020 به بیش از 30 میلیون رسید، و میزان نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول‌ها به دلیل سقوط  FTX افزایشی شده بود، به تدریج کاهش یافت، انتظار می‌رفت میزان اتریوم که در صرافی‌های نگهداری می‌شود افزایش یابد.

با این حال، رویدادهای اخیر نشان می‌دهد که تعادل در مبادلات باید رشد کند. ارتقا شانگهای امکان برداشت اتریوم قفل شده را فراهم کرده است. همزمان پروتکل استیکینگ لیکوئید Lido همچنان به کاربران خود اجازه می‌دهد stETH خود را برای اتریوم بازپرداخت کنند.

اما همه این عوامل باعث افزایش ورودی اتریوم به صرافی‌های و فروش آن‌ها نشد. این نشان می‌دهد تریدرها احتمالا افزایش قیمت این دارایی‌ دیجیتال را می‌دهند.

سپرده‌های استیکینگ اتریوم به بالاترین حد خود رسیده است

طبق داده‌های گلس نود، سپرده‌های اتریوم سهامدار به 22.2 میلیون رسیده است. این بدان معناست که در حال حاضر اتریوم که در زنجیره beacon قفل شده است نسبت به اتریوم که صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌شود بیشتر است.

در 22 مه شرکت تحلیلی بلاک چین Arkham Intelligence گزارش داد که پس از فعال شدن ارتقا شانگهای در 12 آوریل، سپرده‌ها به میزان قابل توجهی بیشتر از برداشت‌ها بوده است.

در حالی که سپرده‌های روزانه متفاوت بوده است، واضح است که پس از ارتقا Shappella افزایشی در سپرده‌های سهام اتریوم وجود داشته است. Velvet Capital این را تایید کرد و گفت اعداد ناشی از انتخاب سرمایه‌گذاران برای درآمد غیرفعال بوده است.

موج اولیه برداشت توسط پلتفرم‌های متمرکز مانند سلسیوس و سایرین باعث کاهش مقدار اتر استیک شد. با این حال، به زودی این روند تغییر می‌کند زیرا سپرده‌گذاری شروع به پیشی گرفتن از برداشت کردند. BeInCrypto گزارش داد که پروتکل‌های استیکینگ لیکویید مانند Lido ارزش کل دارایی‌ها قفل شده روی آن‌ها افزایشی است.

طبق داده‌های BeInCrypto، قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته 0.83 درصد افزایش یافته و به 1829 دلار رسیده است.

از زمانی که برداشت فعال شده، اتریوم در اوایل ماه مه به بیش از 2000 دلار رسید و سپس روند نزولی داشت. از آن زمان این رمزارز عمدتا بالای 1800 دلار معامله شده است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥