شرکت DCG در سال گذشته 1.1 میلیارد دلار ضرر شناسایی کرد!

گروه ارز دیجیتال (DCG)، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که بر روی ارزهای دیجیتال تمرکز کرده، زیان 1.1 میلیارد دلاری را در سال 2022 گزارش کرد. این شرکت این ضرر را به سقوط بازار ارزهای دیجیتال و ورشکستگی شرکت تابعه خود، جنسیس، نسبت می‌دهد. جنسیس، وام دهنده ارزهای دیجیتال تحت DCG، نیز به دلیل ورشکستگی Three Arrow Capital شکست خورد و این به ضرر بیشتر انجامید.

DCG در گزارشی که توسط CoinDesk مشاهده شد، سال پرتلاطم خود را فاش کرد. مشکلات این شرکت به دلیل کاهش ارزش بیت کوین و کاهش قیمت دارایی ارزهای دیجیتال بود. در این گزارش همچنین آمده است که درآمد این شرکت برای سه ماهه چهارم سال 2022، 143 میلیون دلار بوده که 24 میلیون دلار ضرر داشته است. درآمد تلفیقی برای کل سال 719 میلیون دلار بود.

پلتفرم دارایی دیجیتال لونو مستقر در لندن DCG یکی دیگر از شرکت های تابعه بود که با مشکلاتی روبرو شد و 35 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. این شرکت دلیل این اخراج‌ها را سال سخت برای صنعت فناوری گسترده‌تر و بازار ارزهای دیجیتال عنوان کرد. علیرغم ضرر، ارزش سهام DCG به 2.2 میلیارد دلار رسید و سهام آن نزدیک به 28 دلار معامله شد. این قیمت 80 درصد کمتر از قیمت اوج این شرکت در بولران گذشته بود. مجموع دارایی‌های شرکت 5.3 میلیارد دلار بود که تنها 262 میلیون دلار پول نقد و معادل نقدی داشت.

DCG همچنین اعلام کرد که سفته 1.1 میلیارد دلاری خود را که سررسید آن در سال 2032 است، بازسازی خواهد کرد. این شرکت متعهد شد که نوع جدیدی از سهام ممتاز قابل بازخرید و قابل تبدیل را منتشر کند. ارزیابی DCG به طور کلی با کاهش 75 تا 85 درصدی ارزش سهام این بخش در همان دوره مطابقت دارد. علیرغم ضرر قابل توجه DCG، کارشناسان همچنان نسبت به آینده ارزهای دیجیتال و نقش کلیدی این شرکت در صنعت کریپتو خوش بین هستند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.