با اعلام نرخ بهره، بیت کوین به زیر 27000 دلار سقوط کرد!

شب گذشته بیت کوین به زیر 27000 دلار سقوط کرد زیرا کمیته بازار آزاد فدرال ایالات متحده (FOMC) همانطور که به طور گسترده انتظار می‌رفت در روز چهارشنبه نرخ بهره را یک چهارم واحد دوباره افزایش داد.
این تصمیم نگرانی فدرال رزرو را در مورد مشکل ساز بودن تورم تقویت می‌کند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از اعلام افزایش نرخ، گفت:

FOMC به شدت متعهد به بازگشت تورم به هدف 2 درصدی خود است

با این حال، FOMC در بیانیه‌ای که بعد از ظهر چهارشنبه به همراه اعلامیه منتشر شد، به نزدیک شدن به رکود بانکی در این ماه اذعان کرد و گفت:

تحولات اخیر احتمالا منجر به شرایط سخت تر اعتبار برای خانوارها و مشاغل خواهد شد و بر فعالیت‌های اقتصادی، استخدام و تورم تاثیر می‌گذارد.

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، اخیرا با قیمتی حدود 27730 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 4.1 درصد کاهش یافته است. این رمزارز معاملاتی به دلار در یک نقطه در صرافی کوین بیس به 26815 دلار سقوط کرد. اوایل چهارشنبه، قیمت بیت کوین تا 28815 دلار افزایش یافته بود و به بالاترین سطح خود از 10 ژوئن رسید، برخی از سرمایه گذاران امیدوار بودند که فدرال رزرو به دلیل ورشکستگی‌های اخیر بانک‌ها، به رژیم غذایی یک ساله خود برای افزایش نرخ بهره پایان دهد. اما فدرال رزرو این امیدها را بر باد داد.

سمیر کربیج، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیر دارایی های کریپتو Hashdex، گفت:

در حالی که این افزایش نرخ برای دارایی‌های ریسک پذیر به طور کلی منفی است، اما برای بیت کوین و طلا مثبت است زیرا فشار بیشتری بر بخش بانکی وارد می‌کند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.