Search
Close this search box.
بیت کوین و ورشکستگی بانکها

بانک‌های بیشتری با خطر ورشکستگی مواجه هستند؛ آیا پیشتازی کریپتو ادامه پیدا می‌کند؟

طبق آخرین مطالعه اقتصاددانان، مانند بانک سیلیکون ولی، 186 بانک آمریکایی دیگر نیز با خطر ورشکستگی روبرو هستند.

به‌نظر می‌رسد شکست بانک سیلیکون ولی موجی از مشکلات مالی را در بخش بانکداری ایالات متحده آشکار کرده است. تاکنون تاثیرات منفی افزایش نرخ بهره بر سیستم بانکداری آشکار شده است. اما سوال بزرگ‌تر این است که آیا بانک‌ها می‌توانند دوام بیاورند؟ مشتریان بانک سیلیکون ولی با افزایش نگرانی‌ها در مورد وضعیت بد مالی بانک، سپرده‌های بیمه نشده را برداشت کردند. آخرین گزارش‌ها نشان می دهد با ادامه یافتن شرایط کنونی داستان ورشکستگی بانک سیلیکون ولی در بسیاری از بانک‌های دیگر ایالات متحده نیز تکرار خواهد شد.

در دو هفته گذشته موج گسترده ورشکستگی نه تنها در شبکه بانکی شیوع داشته، بلکه به شرکت‌های بزرگ وال استریت نیز سرایت کرد. در این شرایط بزرگترین ضربه به بانک‌های کوچکتر تحمیل می‌شود که قدرت مقابله با ترس و عدم اطمینان حاکم بر بازار را ندارند.  شاخص KBW Nasdaq Bank که عملکرد بانک‌های بنام در ایالات متحده را بررسی می‌کند، در دو هفته گذشته حدود 30 درصد کاهش یافت. در همین حال،بازار ارزهای دیجیتال روند فزاینده شدیدی را تجربه کرد. 

186 بانک ایالات متحده با خطر ورشکستگی روبرو هستند

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اقتصاددانان 186 بانک را در معرض خطر سقوط می‌دانند. فدرال رزرو آمریکا در مارس 2022 افزایش نرخ بهره را آغاز کرد. در این گزارش آمده است که اقتصاددانان سهم دارایی‌های بانکی را که بیش از 250,000 دلار است، که بالاتر از آن سپرده‌های بیمه نشده است، بررسی کردند. در این گزارش به نقل از اقتصاددانان آمده است

محاسبات ما نشان می‌دهد که این بانک‌ها مطمئنا، بدون دخالت دولت یا افزایش سرمایه، در معرض خطر ورشکستگی هستند

در این بانک‌ها، مشتریانی که می‌توانند به‌عنوان سپرده‌گذاران بیمه شده طبقه‌بندی شوند نیز به دلیل نداشتن دارایی‌های مورد نیاز نزد بانک‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. از این رو، اگر این مشکل گسترش و ادامه یابد، می‌تواند از نظر سرمایه جدید به سود بازار دارایی‌های کریپتو باشد. در همین حال، قیمت بیت‌کوین در روز جمعه، قبل از نشست آتی FOMC فدرال رزرو آمریکا در هفته آینده، از مرز 27000 دلار عبور کرد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

اخبار مرتبط

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات