بیت کوین به 28000 دلار بازگشت؛ قدم بعدی چه خواهد بود؟

بیت کوین در معاملات صبح روز دوشنبه در آسیا به بالای 28000 دلار بازگشت و فروشندگان را سوپرایز کرد. اتریوم همچنین سطح مقاومت 1900 دلاری را پس گرفت. افزایش ارزهای دیجیتال به دنبال توافق اصولی بین جو بایدن رئیس جمهور و کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان برای افزایش سقف بدهی این کشور بود. این حرکت اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های ریسکی افزایش داده است.

در همین حال، معاملات آتی سهام ایالات متحده روز جمعه افزایش یافت و در آخر هفته پس از توافق اصلی در مورد مذاکرات بدهی ایالات متحده، احساسات مثبت بیشتری مشاهده شد.

بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز شنبه اعلام کرد که با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، به توافق اصولی بودجه دست یافته است. در صورت تصویب، این توافق محدودیت بدهی دولت را تا اول ژانویه 2025 به حالت تعلیق در می آورد.

هر دو طرف اکنون از کنگره ایالات متحده می‌خواهند که این توافق را تا 5 ژوئن تصویب کند. اگر توافقی تا آن تاریخ تصویب نشود، دولت دیگر قادر به پرداخت بدهی‌های خود نخواهد بود. چنین نتیجه‌ای برای بازارهای آمریکا و جهانی ویرانگر خواهد بود.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی کریپتو در پلتفرم خدمات دارایی دیجیتال Matrixport، در یادداشتی که با فورکست به اشتراک گذاشته شده است، گفت:

احساس آرامش در میان سرمایه‌گذاران از اینکه توافقات در آستانه تکمیل است، منجر به خرید تازه دارایی‌های ریسکی شده است.

با پیشتاز بودن بیت کوین، تمامی 10 ارز دیجیتال اصلی دیگر در 24 ساعت گذشته صعودی شدند. همچنین ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته 3.00 درصد افزایش یافت و به 1.17 تریلیون دلار رسید. حجم معاملات 24 ساعته نیز با جهش 57.01 درصدی به 31.73 میلیارد دلار رسید.

قدم بعدی کجاست؟

با توجه به مومنتوم صعودی حرکت اخیر، اگر بیت کوین بتواند خود را به سمت ناحیه 29500 دلار برساند و در این جا تثبیت نماید، ناحیه 33000 دلار در دسترس خواهد بود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥