۸۷۰ هزار دلار از سرمایه میلیاردر مشهور در هک کیف پول متامسک او از بین رفت

مارک کوبان (Mark Cuban) کارافرین و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال که ارزش خالص دارایی‌هایش بیش از ۵ میلیارد دلار است، قربانی هک شد. طبق گزارش DL News، حدود ۸۷۰ هزار دلار از ارزهای دیجیتال کوبان در طی یک حمله به کیف پول متامسک از دست رفت.

کارآگاه آن چین، Wazz می‌گوید ابتدا یک تراکنش ناگهانی توسط یک کیف پول متامسک به نام Mark Cuban 2 انجام شد. این کیف پول بیش از پنج ماه غیرفعال بود.

کوبان گفت ۵ توکن اتریوم به ارزش ۸۱۷۰ دلار از دست داد. البته در این هک، ارزهای دیجیتال مانند یواس‌دی کوین، Lido staked Ethereum (stETH)، پالیگان و توکن‌های Rare و ENS به سرقت رفتند.

بیشتر پول‌های به سرقت رفته هنوز در کیف پول هکر است. کوبان توانست حدود 2 میلیون دلار USDC را از کیف پول خود به کوین‌بیس منتقل کرد و بیشتر دارایی‌های خود را از سرقت نجات دهد.

کوبان می‌گوید کاملا مطمئن است که نسخه مخرب متامسک را دانلود کرده است که همین موضوع منجر به هک شده است.

نسخه‌های مخرب اغلب افزونه‌های جعلی از متامسک را ایجاد می‌کنند تا کاربران را فریب دهند تا کلیدهای خصوصی خود را افشا کنند. وقتی هکرها به این اطلاعات دسترسی پیدا کردند می‌توانند دارایی‌ها را به سرقت ببرند.

صرافی رمزارز کوینکس نیز گزارش داده که ۲۷ میلیون دلار در هک هفته گذشته از دست داده است.

هفته گذشته حساب توییتر ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم نیز هک شد و از آن برای تبلیغ یک لینک مخرب استفاده شد. کلاهبردارن حدود ۷۰۰ هزار دلار NFT و رمزارز را از قربانیان سرقت کردند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥