مقالات فارکس

نقطه ورود مناسب در نمودار کجاست؟ | 3 ابزار قدرتمند برای پیدا کردن نقطه ورود

مقالات فارکس

مطالعه در 6 دقیقه

اگر چه دانستن نحوه ورود به بازار تنها بخشی از ماجرا است، اما اگر آن را به درستی انجام ندهید، نمی‌توانید سودی کسب کنید و موفقیتی به دست آورید. منظور این است که ورود شما به معاملات باید منطقی و سنجیده باشد. هر چند که برای نحوه ورود به معاملات هیچ فرمول ساده و مؤثری وجود ندارد، اما چند نکته و ابزار هست که نقطه ورود مناسب در نمودار را به شما نشان می‌دهند و می‌توانید از آنها برای ورود به معاملات خود استفاده کنید.

روش‌های پیدا کردن نقطه ورود مناسب در نمودار

 قبل از اینکه به معرفی روش های ورود به معاملات را مرور کنیم، مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام ورود به معامله باید آن را مدنظر قرار دهید این است که، باید بدانید آیا در جهت روند بازار حرکت می‌کنید یا خلاف جهت. به عبارت دیگر، اگر ماه‌ها بازار در حال صعود بوده و به دنبال فرصتی برای خرید ارز بوده‌اید، به این معنی است که با روند بازار معامله می‌کنید. اما اگر در روند صعودی، شما به دنبال نقطه ورود برای فروش می‌باشید، در حال انجام دادن کار اشتباهی هستید!

به عنوان یک قاعده کلی، عاقلانه‌تر این است که با روند بلندمدت وارد شوید، زیرا پول کلان به شما کمک می‌کند زودتر از دلالان کوتاه‌مدت به سود موردنظرتان برسید. اگر به نمودار نگاه می‌کنید و می‌بینید که روند چند روز است که صعودی می‌باشد، مشخص است که خرید کار هوشمندانه‌تری است.

در ادامه به معرفی 3 ابزار مفید، برای پیدا کردن نقطه ورود مناسب در نمودار فارکس اشاره خواهیم کرد.

1. میانگین‌های متحرک

بعضی افراد از اندیکاتور میانگین متحرک برای تعیین نقطه ورود مناسب در نمودار، و خرید و فروش خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، بیشتر معامله‌گران روند از یک سیستم کراس‌اور میانگین متحرک استفاده می‌کنند. معامله‌گر روند منتظر می‌ماند تا میانگین متحرک یک بازه زمانی کوتاه‌تر، یک میانگین متحرک بازه زمانی بلندتر را از بالا قطع کند تا خرید کند، یا برعکس، تا بفروشد.

مووینگ اوریج‌ها، یکی از رایج‌ترین ابزارهایی است که معامله‌گران حرفه‌ای در استراتژی معاملاتی خود از آن استفاده می‌کنند. با این حال باید مطمئن شوید که بازار دارای یک روند مشخص است و رنج نیست، زیرا این امر کارآیی مووینگ اوریج را بشدت کاهش می‌دهد. برای آشنایی بیشتر، صفحه آموزش استفاده از میانگین متحرک را مطالعه کنید.

نقطه ورود مناسب در نمودار

2. الگوهای شمعی یا الگوهای کندلی

با وجود اینکه الگوهای شمعی زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، اما تعداد انگشت‌شماری از آنها توجه بیشتر معامله‌گران را جلب می‌کنند. به نظرم مهم‌ترین الگوهای شمعی، چکش و ستاره دنباله‌دار است، زیرا نشان‌دهنده یک برگشت کامل است. اگر بتوانید آن را با یک سطح مقاومت اصلی یا حتی شاید بعضی سیستم‌های معاملاتی دیگر جفت کنید، دلیل خوبی برای ورود به معامله دارید، و می‌توان از آن برای پیدا کردن نقطه ورود مناسب در نمودار استفاده کرد.

در بخش بعد در مورد استراتژی معاملاتی فیبوناچی اصلاحی صحبت می‌کنم، و یک مثال از ستاره دنباله‌دار می‌گویم که به خوبی با سطح فیبوناچی اصلی مطابقت دارد که خیلی از معامله‌گران به آن توجه می‌کنند.

3. فیبوناچی اصلاحی

معامله‌گران زیادی هستند که برای ورود از ابزار فیبوناچی اصلاحی استفاده می‌کنند. بعضی از رایج‌ترین سطوح فیبوناچی اصلاحی عبارتند از: ۵۰٪، ۳۸.۲٪، ۶۱.۸٪. زمانی جالب‌تر می‌شود که یک عدد رند یا حمایت/مقاومت قبلی برای بک آپ گرفتن از یک حرکت فیبوناچی هم وجود داشته باشد.

در مورد استراتژی فیبوناچی هیچ چیز جادویی وجود ندارد، فقط افراد زیادی هستند که به آن توجه دارند و شما هم به یاد داشته باشید که هر چیزی که دیگران بر روی آن توجه دارند، باید برای شما هم اهمیت داشته باشد.

معمولا، افراد زیادی به دنبال الگوی شمعی در یکی از سطوح اصلی فیبوناچی اصلاحی هستند و معامله خود را نه تنها بر اساس الگوی شمعی حمایتی یا مقاومتی، بلکه بر اساس این فکت که افراد زیادی به این سطوح توجه می‌کنند، انجام می‌دهند.

نقطه ورود مناسب در نمودار

پیدا کردن نقطه ورود مناسب در نمودار کار سختی نیست!

می‌دانم که معامله کردن گاهی خیلی سخت و دشوار به نظر می‌رسد، و یافتن نقطه ورود مناسب در نمودار هم ممکن است سخت باشد، اما وقتی که نقطه‌ای را برای ورود به معامله مناسب یافتید، یعنی باید وارد بازی شوید. به نظر من نکته مهم ترید این است که آن را ساده بگیرید.

شما باید دقیقا بدانید چه چیزی برای شما کارآمد است و به همان عوامل توجه داشته باشید. من معتقدم بهترین روش برای پیدا کردن نقطه ورود به معامله این است که مطمئن شوید چند دلیل ساده و قابل تشخیص برای ورود به معامله دارید و همین چند دلیل ساده برای شروع کافی است.

یک مثال برای نقطه ورود مناسب در نمودار و ورود به معامله:

شما در بازاری بوده‌اید که صعودی بوده اما اخیرا برگشت داشته. این پولبک یک حرکت به سمت سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ در نمودار روزانه بوده که بر اساس دیلی کلوز یک چکش را شکل داده. شما همچنین میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را دقیقا زیر شمع دارید و در روز بعد باز شدن بازار را می‌بینید و بالاتر از شمع قبلی که چکش شکل گرفته بود، برگشت دارد.

اینها دلایلی است که بعضی معامله‌گران وارد این بازار می‌شوند و شروع به خرید می‌کنند. شما روند، اصلاح، چکش و میانگین متحرک را دارید که همه از فرصت معاملاتی شما پشتیبانی می‌کنند. و به همین دلیل احتمال موفقیت شما بیش از ورود در هر زمان دیگری است.  

با همه این‌ها می‌خواهم به این نکته تأکید کنم که اگر ورود شما به معامله خوب باشد ونقطه ورود مناسب در نمودار را پیدا کنید، لزوما ضامن این نیست که آن معامله موفقت‌آمیز هم باشد و نتیجه خوبی به دنبال داشته باشد. نکته مهم این است که هیچ قطعیتی در معاملات وجود ندارد، پس ابتدا مطمئن شوید که به اصول مدیریت سرمایه پایبند هستید.

نحوه کارکرد فارکس و ورود به معامله را ساده بگیرید و بدانید به افراد دیگری هم نیاز دارید تا بازار را به سمت شما حرکت دهند. ورودی شما باید ورودی‌ باشد که همه بتوانند آن را تشخیص دهند، زیرا بهترین فرصت‌ها برای کسب درآمد در بازار را به شما می‌دهد. البته این را هم در نظر بگیرید که گاهی ممکن است بازار تا حدودی نامنظم باشد. با این وجود به یاد داشته باشید که هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست، پس اول مطمئن شوید که آماده پذیرش ضرر هم هستید. این امر مخصوصا وقتی در حال معامله روی نمودارهای کوتاه‌مدت هستید، اهمیت زیادی دارد.

منبع: dailyforex.com

ترجمه اختصاصی: ایران بروکر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
سلطانی ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

عالی