هدر
صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس یکی از صرافی‌های شناخته شده در ایران
cafearz logo png
4.7 ( 10 )

ورود به وبسایت اصلی

معرفی و بررسی صرافی کافه ارز | Cafearz

پلتفرم کافه ارز یکی از ارائه دهندگان خدمات خرید و فروش از سایت‌های خارجی با استفاده از ریال است. همچنین در کافه ارز امکان خرید و فروش بیش از 600 رمز ارز محبوب وجود دارد.
تاریخ تأسیس :سال 1398
حداقل خرید :
کارمزد معاملات :
نوع صرافی :فروشگاهی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 100 ارز
متاتریدر ارانته
بروکر topfx
بروکر Moneta Markets

نقد و بررسی صرافی کافه ارز

پلتفرم کافه ارز یک بستر برای کاربران ایرانی است که می‌توانند با استفاده از ریال حساب‌های بین المللی خود را مانند پی پال، وب مانی، پرفکت مانی و… شارژ کنند و یا انواع گیفت کارت‌های مختلف را خریداری کنند. همچنین در این پلتفرم امکان خرید و فروش بیش از 100 رمز ارز محبوب وجود دارد و کاربران می‌توانند با استفاده از ریال، دارایی‌های خود را به ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این پلتفرم می‌پردازیم.

کافه ارز

بررسی پلتفرم کافه ارز

در حال حاضر و با توجه به عدم دسترسی ایرانیان به بسیاری از صرافی‌های بزرگ و بین‌المللی، تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال و پلتفرم‌های واسطه پرداخت‌های خارجی در ایران در حال فعالیت هستند. با توجه به تعدد این پلتفرم‌ها و همچنین نبود قوانین و نهادهای نظارتی مشخص، لازم حتما قبل از ثبت نام و واریز وجه در هر پلتفرم، از اعتبار و امنیت آن اطمینان حاصل کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

صرافی ارز دیجیتال کافه ارز فعالیت خود در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی و خرید و فروش رمزارزها را در سال 1398 آغاز کرده است و هم اکنون (17 مهر 1402) در حال ارائه خدمات به مشتریان خود بدون هیچ مشکلی است. تا کنون مشکل خاصی از این صرافی گزارش نشده است.

بر اساس داده‌های سایت Similarweb سایت مجموعه کافه ارز به طور متوسط ماهیانه 320 هزار بازدید دارد.

cafe arz in similarweb

کارمزد صرافی کافه ارز

کارمزدهای دریافتی صرافی‌های ارز دیجیتال جزو موضوعاتی است که برای همه افراد مهم است. این کارمزدها در تعیین هزینه‌های کاربران بسیار اهمیت بالایی دارد. بدیهی است صرافی‌های با کارمزدهای بالا نسبت به باقی رقبا، موزد توجه معامله‌گران زیادی قرار نمی‌گیرد.

در پلتفرم کافه ارز یک بخش صرافی ارز دیجیتال وجود دارد که کاربران می‌توانند ارزهای مورد نظر خود را خریداری کنند. این صرافی با روش فروشگاهی فعالیت می‌کند و کارمزدی در معاملات دریافت نمی‌شود. در واقع سود صرافی‌های فروشگاهی از اختلاف بین قیمت خرید و فروش است.

ثبت نام، احراز هویت و سطوح کاربری

برای استفاده و بهره‌مندی از خدمات مجموعه کافه ارز لازم است پس از ثبت نام احراز هویت خود را تکمیل کنید. همچنین این بستر دارای چهار سطح کاربری مهم است که بدین شرح است:

VIP1: در این سطح کاربر باید یک تلفن همراه، ایمیل و کارت بانکی خود را تایید کند. لازم به ذکر است کاربران این سطح اجازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ندارند و فقط می‌توانند از خدماتی مانند خرید و فروش ووچر پرفکت مانی، شارژ حساب پرفکت مانی، خرید گیفت کارت و… تا سقف 15 دلار در روز استفاده کنند و حداکثر میزان برداشت ریالی در این سطح روزانه یک میلیون تومان است.

VIP2: کاربران برای ورود به این سطح لازم است علاوه بر موارد گفته شده در سطح یک، تصویر کارت ملی خود را نیز ارسال کنند. کاربران این سطح هم برای خرید ارزهای دیجیتال مجاز نیستند اما می‌توانند ارز های دیجیتال خود را تا سقف 15 دلار در روز به فروش برسانند و می‌توانند از خدماتی مانند پرفکت مانی، وب مانی، خرید فروش و گیفت کارت و… تا سقف 100 دلار در روز استفاده کنند. همچنین میزان برداشت ریالی در هر روز برای مشتریان این سطح 10 میلیون تومان است.

VIP3: مشتریان برای فعالیت در این سطح کاربری باید علاوه بر موارد ذکر شده در دو سطح قبل تصویر سلفی و تلفن ثابت خود را تایید کنند تا بتوانند از خدمات این سطح استفاده کنند. کاربران این سطح می‌توانند از بخش صرافی و خرید و فروش ارزهای مختلف استفاده کنند و سفارشات مربوط به شارژ حساب‌های خارجی مانند پرفکت مانی را تا سقف 1500 دلار در روز انجام دهند. کاربران این سطح هیچ محدودیتی در میزان برداشت ریالی روزانه ندارند.

VIP4: شرایط ورود به این سطح عبارت است از تایید تلفن همراه، تایید ایمیل، ارسال تصویر کارت ملی، ارسال سلفی ، تایید تلفن ثابت، داشتن حداقل یک کارت بانکی تایید شده در سیستم، داشتن حداقل یک سفارش انجام شده که 7 روز از تاریخ ثبت آن گذشته باشد، ارسال ویدیو با ذکر متن تعهد در سایت کافه ارز. مشتریان این سطح می‌توانند خدمات مربوط به حساب‌های بین المللی خود را تا سقف 40000 دلار در روز ثبت کنند و هیچ محدودیتی در خرید و فروش ارزهای دیجیتال و برداشت ریالی روزانه ندارند.

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
آنیطبق سیکل پایاحداکثر 15 دقیقهتصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص

امکانات پلتفرم کافه ارز

در حال حاضر یکی از نقاط ضعف اصلی صرافی‌های ایرانی، عدم ارائه طیف مناسبی از خدمات به کاربران خود است و خدمات این صرافی‌ها محدود به خرید و فروش و یا نگهداری ارزهای دیجیتال مختلف می‌شود. کافه ارز در مقایسه با رقبای داخلی خود، طیف خدمات مناسبی را در اختیار مشتریان قرار داده است.

یکی از بخش‌های اصلی صرافی کافه ارز، بخش معاملات ارزهای دیجیتال است. این قسمت در صرافی کافه ارز به صورت فروشگاهی فعالیت می‌کند و فاقد بازار معاملاتی است. همانطور که می‌دانید با توجه به افزایش خدمات در بازارهای معاملاتی صرافی‌های مختلف، افراد کمی تمایل به خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت فروشگاهی دارند. البته امکان معامله بیش از 600 رمزارز مختلف در این صرافی وجود دارد تا نیاز بسیاری از معامله‌گران به خوبی برآورده شود.

buy crypto in cafearz

خدمات ویزا کارت و مستر کارت جزو مواردی است که برای کاربران ایرانی در دسترس نیست. این شرکت‌ها با توجه به عدم دسترسی ایرانیان به حساب‌های بین‌المللی و همچنین تحریم‌هایی که علیه ایرانیان در جریان است وجود ندارد. کافه ارز خدمات مختلف در این رابطه را برای کاربران خود فراهم کرده است.

 در این پلتفرم می‌توانید انواع حساب‌های بین المللی مختلف مانند پی پال، وب مانی، پرفکت مانی، پایر و… را با استفاده از ریال شارژ کرده و یا دارایی‌های خود در این حساب‌ها را به ریال تبدیل کنید. از این قابلیت برای شارژ حساب در بروکرهای مختلف نیز می‌توان استفاده کرد تا معامله‌گران بتوانند در نهایت سرعت حساب‌های خود در بروکرهای مختلف را شارژ کنند.

کاربران کافه ارز می‌توانند انواع پرداخت‌های بین المللی خود از قبیل خرید هاست از سایت‌های خارجی، انواع آزمون‌های بین المللی، پرداخت‌های مربوط به سفارت و ویزا، خرید انواع اکانت‌های خارجی و… را در پلتفرم کافه ارز و با اسفاده از ریال انجام دهند.

پشتیبانی کافه ارز

دنیای معاملات رمزارزها، محیطی پیچیده برای همه افراد است و هر معامله‌گر ممکن است حین انجام معاملات خود به مشکلاتی بر بخورد. در این میان نقش پشتیبانی سریع و موثر از مشتریان به شدت برجسته می‌شود. یک صرافی ارز دیجیتال استاندارد باید با ارائه یک پشتیبانی خوب و موثر از مشتریان رضایت آنان را بدست بیارد و ریسک‌های پیش‌بینی نشده را به حداقل برساند.

پلتفرم کافه ارز از طریق تیکت، چت آنلاین 24 ساعته و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات مشتریان خود است.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینهر روز از ساعت 8:30 صبح الی 11:30 بامدادبین 5 تا 10 دقیقهمناسب
تیکتهر روز از ساعت 8:30 صبح الی 11:30 بامدادحداکثر 12 ساعتمناسب
تماس تلفنیهر روز از ساعت 8:30 صبح الی 11:30 بامدادبین 3 تا 5 دقیقهمناسب
support cafearz
support cafearz2

سطح خدمات پشتیبانی آنلاین این پلتفرم قابل قبول است.

اپلیکیشن اختصاصی کافه ارز

پلتفرم کافه ارز جهت سهولت کاربران و مشتریان خود اپلیکیشن اختصاصی خود را در سیستم عامل اندروید عرضه کرده تا سرعت و کیفیت خدمات خود را افزایش دهد.

android logo

دانلود اپلیکشن اندروید

کافه ارز در شبکه‌های اجتماعی

کافه ارز در اینستاگرام، فیسبوک، تلگرام و توییتر دارای صفحه اختصاصی است.

صفحه اینستاگرام این مجموعه دارای بیش از 1000 دنبال کننده است و محتوای نسبتا مناسبی در این صفحه وجود دارد.

cafearz in inestagram

صفح فیسبوک توییتر این مجموعه دارای فقط 5 دنبال کننده است و عملا هیچ فعالیتی در این صفحات وجود ندارد.

cafearz in facebook
cafearz in twitter

آخرین پیام کانال تلگرام این مجموعه نیز مربوط به یکسال قبل است. 
واضح است که تیم توسعه دهنده کافه ارز اهمیت زیادی به شبکه‌های اجتماعی خود نمی‌دهد.

مکان دفتر مرکزی

طبق اطلاعات گفته شده در قسمت تماس با ما سایت کافه ارز مکان دفتر مرکزی این مجموعه در شیراز خیابان برق، ساختمان ارشیا، طبقه 6 واحد 8 قرار دارد.

ofiice caferz

آموزش تصویری ثبت نام در کافه ارز

جهت ثبت نام و استفاده از خدمات مجموعه کافه ارز ابتدا در صفحه اصلی سایت این پلتفرم روی گزینه ورود/ثبت نام کلیک کنید.

در صفحه ایجاد شده شماره موبایل خود را وارد کنید.

signup in cafearz

سپس کدی که به شماره موبایل شما ارسال می‌شود را وارد کنید.

signup in cafearz2

در این مرحله اطلاعات خواسته شده را به درستی و با دقت وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

signup in cafearz3

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد پلتفرم کافه ارز به دقت برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد.

صرافی کافه ارز در یک بررسی کلی نمره مناسبی دریافت می‌کند اما این بستر دارای معایب بسیار مهمی نیز هست. دو مورد از اصلی‌ترین معایب این پلتفرم عدم وجود بازار معاملاتی و کیف پول اختصاصی است. نبود کیف پول اختصاصی در یک صرافی کار کاربران برای انجام معاملات را دشوار می‌کند و افراد مجبور می‌شوند تا دارایی‌های خریداری شده را به کیف پول دیگری منتقل کنند.

تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

همچنین می‌توانید از طریق صفحه صرافی‌های ارز دیجیتال، به دیگر صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

موفق و پر سود باشید!

پرسش‌های متداول

آیا صرافی کافه ارز معتبر است؟

پلتفرم کافه ارز از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. تا کنون  هیچ گزارشی از پولشویی، هک و یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است. 

آیا می‌توان بدون احراز هویت در کافه ارز فعالیت کرد؟

خیر، فعالیت در کافه ارز نیاز به تکمیل احراز هویت دارد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (13نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
امیرحسین ۰۳ آذر ۱۴۰۲

من به تازگی با کافه ارز اشنا شدم
و یکی دو تا تراکنش باهاشون داشتم و اکانت ویندزورم رو باهاشون شارژ کردم.واقعا درجه یک هستن،توی کمتر از ۱۵ دقیقه تراکنشم انجام شد.واقعا دمتون گرم
راستی اینم بگم که چند تا سال داشتم که بقیه سایت ها جوابم رو نمیدادن و یا نمیدونستن.اما پشتیبانای کافه ارز با حوصله و دانش بالا جواب من رو دادن

حسن ۰۳ آذر ۱۴۰۲

سلام
از معدود صرافی ها ارز الکترونیک مثل پی پال یا پرفکت مانی هست که اپلیکشن داره و من با آپ برای کار کردن راحت تر هستم و خیلی زود هم تسویه ریالی رو انجام میدن؛ پشتیبانی شون هم آنلاین هستن و سریع جواب میدن اگر مشکلی تو سفارش پیش بیاد.
تنوع ارزی دیجتال اش خوبه ولی کیف ندارن برای نگهداری و باید به تراست ولت ارز دیجتال رو منتقل کنیم یا به بروکر و صرافی ها خارجی ؛

ناشناس ۱۴ آبان ۱۴۰۲

برای نقد پی پال بهترین هست هر چند اختلاف خرید و فروش پی پال خیلی زیاد است ولی تصفیه در ظرف چند ساعت انجام می شود و قبل از واریز وجه نرخ خرید با فروش را می توان دید و طبق آن نرخ تصفیه می کنند با اینکه حساب پی پال به نام خودم هست صرافی های دیگر چک و سفته می خواستند در حالیکه این صرافی گفت اگر حساب به نام خودتان هست نیاز به سفته نیست و خیلی زود اکانت من تایید شد

مژده ۰۶ آبان ۱۴۰۲

خیلی خوبه که سایت کافه ارز هست که بتونه خدمات ارزی و پرداخت آزمون های خارجی رو برامون انجام بده من خیلی دنبال این سایت گشتم و واقعا خوشحالم که با کافه ارز با این همه تنوع خدمات و سرعت سریع انجام سفارشات آشنا شدم

مهران ۲۹ مهر ۱۴۰۲

به نظرم این سایت شبکه‌های اجتماعی خیلی خوبی داره. اینستاگرامشون خیلی دستای خوبی میزاره. تلگرامشونم دارم من پشتیبانیشون خوبه

Negin ۲۵ مهر ۱۴۰۲

من از چند تا صرافی درخواست برداشت زده بودم یک روز طول کشید پول امد به حسابم ی بار رفتم تو سایت کافه ارز به محض اینکه درخواست برداشتمو ثبت کردم اس ام اس واریز امد. ولی خب در کل من خیلی راضیم ازشون وکلا کارامو با این سایت انجام میدم و پیشنهادمم اینه درخواست برداشت ها رو تو روز های کاری ثبت کنید روز های تعطیل هم واریز میکنن اما نه به سرعت روزهای هفته ولی در کل خیلی خوبن .

مهدی ۱۸ مهر ۱۴۰۲

انجام سفارشات پی پل در کمتر از نیم ساعت انجام میشه، هرچند اعلام کردند که بین یک الی سه ساعت زمان میبره. کارمزد انجام سفارشات هم بشدت پایینه.
تیم پشتیبانی هم با صبوری به همه سوالات جواب میدن، حتی میتونید اسم سایت و یوزرنیم و پسورد رو از طریق تیکت بفرستید براشون و اعلام میکنند که با چه متدی قابل پرداخت است.

غزل ۱۷ مهر ۱۴۰۲

من با کافه ارز یه سری پرداخت رو انجام دادم به نسبت جاهای دیگه که برسی کردم قیمتشون بهتر بود و سرعت خوبی هم توی انجام کار داشتن . در کل میتونم بگم راضی بودم .
توی پروسه پرداخت هم یه چند تا سوال داشتم که تیم پشتیبانیشون اوکی بودن خوب جواب دادن البته ترجیح میدادم که آموزشهای تصویری و ویدیویی توی سایتشون باشه که خودم بتونم جواب سوالامو بگیر تا به جای اینکه هر بار با پشتیبانی شون در ارتباط باشم.

رامتین ۱۶ مهر ۱۴۰۲

من از کافه ارز برای شارژ بروکر استفاده می کنم ، مزیتی که داره اینه که دیگه درگیر حساب پرفکت مانی نمیشم صرفا یوزر پس رو میدم خودشون شارژ میکنن. و انجام سفارش اینجوری اونم زیر یه ساعت خداییش خیلی خوبه.
در ضمن پشتیبانیشون ۲۴ ساعته نیست و از ۱۲ شب تا ۸-۹ صبح غیر فعاله.
ارز دیجیتالشون هم خیلی بیشتر از ۱۰۰ تاست

رضا ج ۱۵ مهر ۱۴۰۲

کافه ارز واقعا یک سیستم قوی داره و با کمترین کارمزد پرداخت های بین المللی رو انجام میده من از طریق کافه ارز افتتاح حساب پی پل کردم و همچنین برای نقد کردن درآمدام از کافه ارز استفاده میکنم که راضی هستم

امیر ۳۱ تیر ۱۴۰۲

من ۶ سال پیش دنبال چنین سایتی میگشتم اون موقع فقط ایرانی کارت بود با شرایط سخت که باید پول و هزینه زیادی میکردی و دست آخر شاید نتیجه ای نمیگرفتی ، ولی امیدوارم کافه ارز با درستی و راه و منش درست در کار خود مستدام باشد و مشتریان زیادی جذب کند من خود باید با یک صرافی حدود ۳ یا ۴ سال کار کنم و بعد به دوستان و آشنایان و فامیل معرفی کنم زیرا قبلا در این راه مشمول لازمه دوستان شده ام یعنی در بین دوستان سرافکنده ام کرده اند ولی اینبار با جایی که کار میکنم باید خوب امتحان خود را پس دهد بعد معرفی خواهم کرد

کارشناس ایران بروکر ۲۴ دی ۱۴۰۱

با سلام و تشکر از شما، توجه داشته باشید که امکان اشتراک گذاری لینک در بخش کامنت ها میسر نیست.

فائزه ۲۴ دی ۱۴۰۱

سلام تشکر بابت معرفی صرافی
من در کافه ارز بدون احراز هویت تونستم خرید را انجام دادم
لینک صفحه رو اینجا قرار میدم تا شما هم مثل من از خدمات خوب این صرافی بهرمند بشید.