بروکر cjc markets

امتیاز شما به این بروکر:

امتیاز ایران بروکر:

/10
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

معرفی و بررسی بروکر سی جی سی مارکتس | CJC Markets

بررسی جزئیات بروکر سی جی سی مارکتس | CJC Markets Review

بروکر سی جی سی مارکتس یک کارگزار فارکس می‌باشد که مدعی داشتن 23 دفتر در 16 کشور جهان است. در این مطلب به بررسی اجمالی بروکر CJC Markets خواهیم پرداخت.

نام بروکر

سی جی سی مارکتس | CJC Markets

خدمات به ایران

امتیاز کاربران

0
(0)

دفتر مرکزی

نیوزیلند

سال تأسیس

2019

تلفن

ایمیل

support.manila@cjcmarketsglobal.com

رگوله اصلی

ASIC

رگوله برای ایرانیان

FSASVG

حداقل واریزی

1000 دلار

حداکثر لوریج

1:400

نمادهای معاملاتی

پلتفرم‌های معاملاتی

MT4

واریز و برداشت

ریالی, وبمانی, پرفکت‌مانی, بیتکوین, تتر, سایر رمزارزها

پشتیبان تلگرام

پشتیبانی فارسی

کپی تریدینگ

حساب اسلامی

افشای ریسک: همه بروکرها اشکالاتی دارند. مسئولیت انتخاب بروکر و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

فهرست مطالب

بروکر سی جی سی مارکتس یک کارگزار CFD و فارکس می‌باشد که نسبتا تازه تاسیس است. بروکر CJC Markets مدعی است که با نوآوری‌های خود در صنعت فارکس، تجارت هوشمند را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این بروکر در وبسایت خود ذکر کرده که از سال 2012 سابقه فعالیت دارد.

cjcmarkets 10
تصویر صفحه اصلی سایت بروکر CJC Markets

بروکر CJCMARKETS مدعی ارائه خدمات عالی و طیف گسترده‌ای از محصولات تجاری است. آیا بروکر سی جی سی مارکتس برای فعالیت ایرانیان مناسب است؟ در ادامه به برخی از جزئیات این بروکر نگاهی خواهیم انداخت تا با آن بیشتر آشنا شویم.

معرفی بروکر CJC Markets

بروکر CJCMARKETS فعالیت خود را از سال 2019 شروع کرده و نسبتا تازه تاسیس به حساب می‌آید. ما 3 دامنه مختلف از این کارگزار پیدا کردیم که به شرح زیر هستند:

  • cjcmarketsglobal.com
  • cjcmarketsglobal.biz
  • cjcmarkets.com

دامنه biz گویا به کلی غیر فعال شده و از دسترس خارج شده است. دامنه سوم نیز یک وبسایت سطح پایین است که هیچ اطلاعات مفیدی از آن به دست نیاوردیم. با این حال، دامنه اول با زبان فارسی در دسترس است.

بروکر cjc markets

با اینکه این بروکر مشتریان ایرانی را ثبت نام می‌کند، اما دفتری در منطقه خاورمیانه ندارد. دفاتر این بروکر متعلق به مناطق جغرافیایی زیر است:

  • آسیای شرقی و جنوب شرقی
  • اقیانوس آرام جنوبی
  • تایوان
  • آفریقا
  • آمریکا شمالی

مجوزهای قانونی و امنیت بروکر CJCMarkets

بروکر CJC Markets نام تجاری شرکت استرالیایی CJC Markets PTY LTD است. این شرکت توسط ASIC رگوله شده است که یک مجوز معتبر بین‌المللی است. این مجوز مختص مشتریان استرالیایی بروکر است. تصویر این رگوله را در زیر مشاهده می‌فرمایید.

بروکر cjc markets
تصویر رگوله ASIC بروکر CJC Markets

ما این مجوز را از کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا استعلام کردیم که تصویر آن را در زیر مشاهده می‌فرمایید.

بروکر سی جی سی مارکتس
استعلام مجوز ASIC بروکر سی جی سی مارکتس

بروکر سی جی سی مارکتس همچنین در سنت وینسنت و گرنادین به ثبت رسیده است و دارای مجوز FSASVG می‌باشد. این مجوز اعتبار بالایی ندارد و از طریق آن به مشتریان جهانی خود خدمات می‌دهد.

بروکر سی جی سی مارکتس

طبق اطلاعات درج شده در وب سایت، این شرکت دارای مجوز  FINTRAC کانادا نیز است. این مجوز متعلق به شرکتی به نام CJC Markets Co، یکی دیگر از شرکت‌های فرعی CJC Markets PTY LTD است.

با توجه به رگوله‌های اخذ شده توسط بروکر به نظر می‌رسد که با یک کارگزار معتبر بین‌المللی روبرو هستیم. اما مواردی وجود دارد که ما را نسبت به اعتبار آن حساس می‌کند!

اعتبار بروکر سی جی سی مارکتس

اولین موردی که ما را نگران می‌کند، حداقل مبلغ واریزی بسیار بالا آن است. این نگرانی زمانی بیشتر می‌شود که گزارش‌های بسیار زیادی از تخلف این بروکر در شعبه جهانی آن توسط مشتریان ثبت شده است!

تمام مشتریانی که قصد افتتاح حساب واقعی با بروکر CJC Markets را دارند، باید حداقل 1000 دلار واریز کنند! این در حالی است که بسیاری از بروکرهای فارکس بین‌المللی اجازه می‌دهند با مبالغ بسیار پایینتر حساب خود را باز کنید.

نکته عجیب این است که بروکر سی جی سی مارکتس هیچ حساب آزمایشی یا دمو ندارد تا بتوانید آن را بررسی کنید و مجبور هستید برای دسترسی به آن، حساب واقعی افتتاح کنید! از آنجایی که کارگزار هیچ حساب آزمایشی ندارد، انتظار چنین سپرده بالایی به خصوص برای مبتدیان، بسیار ناعادلانه است.

نظرات کاربران بروکر CJC Markets

گزارشات خوبی از شعبه آفشور بروکر (شعبه‌ای که به ایرانیان خدمات می‌دهد) وجود ندارد!

بر اساس بررسی‌هایی که در منابع مختلف فارکس انجام دادیم، برخی از مشتریان بروکر سی جی سی مارکتس CJC Markets با مشکلات شدید برداشت پول مواجه شدند. گویا هنگام برداشت، از مشتریان خواسته می‌شود که اسنادی را برای احراز هویت ارائه کنند. پروسه تایید مدارک از یک تیم پشتیبانی به تیم دیگر منتقل شده، و در نهایت درخواست برداشت آنها رد شده است! طبق تجربه مشتریان این بروکر، درخواست آنها به دلیل ناقص بودن مدارک یا داشتن مشکل مدام به تاخیر می‌افتد و اگر مشتری مدام پیگیر باشد، شرکت به سادگی حساب آنها را مسدود می‌کند.

علاوه بر این، طبق بررسی‌های نظرات کاربران و معامله‌گران این بروکر، این شرکت مشکلاتی در پلتفرم معاملاتی خود دارد. برخی مشتریان می‌گویند که بروکر برخی از معاملات آنها را بدون دلیل متوقف می‌کند در نتیجه مشتریان پول خود را از دست می‌دهند. همچنین، مشتریان گزارش می‌دهند که بروکر سی جی سی مارکتس دارای کارمزدهای متعدد و هزینه‌های نگهداری سرمایه است.

وبسایت ایران بروکر نمی‌تواند مستقلا ادعاهای کاربران بروکر CJCMarkets را تایید یا تکذیب کند. موارد اشاره شده تنها بازتاب نظرات مشتریان بروکر است و نظری درباره درست یا غلط بودن آنها ندارد.

تاریخچه بروکر CJC Markets

همانطور که درابتدای مقاله اشاره کردیم، بروکر مدعی است که از سال 2012 شروع به کار کرده است. طبق گفته بروکر، در حال حاضر در 16 کشور جهان فعال است و 22 دفتر در سراسر جهان دارد. آغاز کار این کارگزاری از کشور کامبوج آغاز شده است. در تصویر زیر می‌توانید تاریخچه بروکر را مشاهده کنید.

اولین نکته این است که همانطور که در تصاویر استعلام مجوزهای بروکر سی جی سی مارکتس مشخص است، این شرکت در سال 2019 به ثبت رسیده است. تصمیم گرفتیم دامنه بروکر را زیر ذره‌بین ببریم تا ببینیم که چه اطلاعاتی می‌توانیم بدست آوریم.

تاریخ ثبت دامنه و شروع فعالیت آن مربوط به سال 2020 می‌باشد. جزئیات در تصویر زیر قابل مشاهده است.

بروکر cjcmarkets

بروکر مدعی است که بیش از 100 هزار مشتری از 16 کشور دارد.

cjcmarkets 7

اطلاعات ترافیک سایت بروکر و بازدید از آن در تصویر زیر قابل مشاهده است. بروکر در تاریخ بررسی (2 بهمن 1401) کمی بیش از 6 هزار بازدید ماهیانه را برای خود ثبت کرده است. این میزان برای یک بروکر بین المللی کم به حساب می‌آید.

cjc markets

همچنین ما پراکندگی جغرافیایی مشتریان بروکر CJC Markets را بررسی کردیم. بیشترین بازدید کنندگان سایت بروکر از کشور ترکیه هستند. علاوه بر آن، کشورهای آفریقایی نیز در لیست آمار بازدیدکنندگان بروکر هستند. به طور کلی مشتریان این بروکر اکثرا از 5 کشور ترکیه، ویتنام، کنیا، نیجریه و آفریقا جنوبی هستند.

cjcmarkets

انواع حساب معاملاتی بروکر سی جی سی مارکتس

بروکر سی جی سی 3 نوع حساب معاملاتی را در اختیار مشتریانش قرار داده است که در ادامه با جزئیات آنها آشنا خواهیم شد.

حساب استاندارد: اسپرد ۱.۵ پیپ، اهرم معاملاتى تا سقف ١:١٠٠ و حداقل دپازیت ۱۰۰۰ دلار.

حساب VIP: مناسب برای اشخاص حقیقی، مشترک و شرکتی. حداقل دپازیت  ۲۵۰۰۰ دلار و اسپرد ۱ پیپ.

حساب ECN: حداقل اسپرد، لوریج 1:200، حداقل دپازیت 50000 دلار.

در تصویر زیر می‌توانید جزئیات بیشتر حساب‌های معاملاتی یروکر CJCMarkets را مشاهده کنید.

بروکر سی جی سی مارکتس

شما می‌توانید در این بروکر نمادهای مختلفی مانند فارکس، کالاها، شاخص‌ها، سهام و ارزهای دیجیتال را معامله کنید. همچنین حساب‌های پم و کپی تریدینگ نیز در این بروکر ارائه می‌شود.

پلتفرم معاملاتی بروکر سی جی سی مارکتس فقط به متاتریدر 4 محدود است.

آیا بروکر CJCMarkets برای ثبت نام مناسب است؟

بروکر سی جی سی مارکتس دارای رگوله معتبر بین المللی است، اما گویا خدمات مناسب آن فقط مخصوص مشتریانی است که تحت پوشش رگوله آن هستند! در واقع شعبه آفشور بروکر CJCMarkets که ایرانیان اجاره فعالیت در آن را دارند، دارای مشکلاتی است.

متاسفانه از آنجایی که حداقل مبلغ واریزی در این بروکر بسیار بالا است، امکان ثبت نام با مبلغ کم و بررسی کیفیت خدمات آن برای بسیاری از معامله‌گران میسر نیست!

کارشناسان ایران بروکر فعالیت در کارگزار CJC Markets را برای ایرانیان همراه با ریسک بالا تشخیص داده‌اند.

در حال حاضر بروکرهای فارکس زیادی وجود دارد که سابقه مناسب دارند و امکان واریز با مبالغ بسیار پایین‌تر را برای شما فراهم می‌کنند. از طریق صفحه کارگزاران فارکس مناسب ایرانیان می‌توانید به لیست آنها دسترسی داشته باشید.

اگر تجربه فعالیت در این بروکر را دارید، می‌توانید پایین همین صفحه آن را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

این بروکر دارای رگوله معتبر بین المللی ASIC می‌باشد.

این بروکر دارای 3 حساب معاملاتی است که حداقل واریز در آن 1000 دلار است.

بله، ایرانیان می‌توانند در این بروکر ثبت نام کنند.

مزایا

معایب

نظر شما درباره‌ی بروکر سی جی سی مارکتس | CJC Markets چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
ارانته
آمارکتس
آلپاری
اچ وای سی ام
سایر بروکرها
ویندزور
آی سی ام کاپیتال
فیبو گروپ
دلتا اف ایکس
آي اف سی
گرند کاپیتال
اف ایکس چویس
نورد اف ایکس
فارکس چیف
فرش فارکس
لایت فارکس
جاست فارکس
اینگات بروکرز
اوربکس
کاپیتال اکستند
تریدرزوی

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.