12Trader logo
1.7 ( 3 )

بروکر 12 تریدر | 12Trader

بررسی بروکر 12Trader | آیا بروکر 12 تریدر معتبر است؟

بروکر 12 تریدر یک کارگزاری فارکس بود که نزدیک به ده سال از تاسیس آن می‌گذرد. در گذشته و قبل از اینکه وب‌سایت این بروکر از دسترس خارج شود کاربران ایرانی می‌توانستند در آن فعالیت کنند.

واریز و برداشت | ارزدیجیتال

تاریخ تأسیس :2013 سال
دفتر مرکزی :انگلستان
حداقل واریزی :500 دلار
حداکثر لوریج :400 :1
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی بروکر 12 تریدر

12trader یک کارگزاری آنلاین بود که خدمات معامله در فارکس را ارائه می‌داد. این کارگزاری از سال ۲۰۱۳ مشغول به کار شده بود و مشتریان ایرانی را نیز قبول می‌کرد. دفتر بروکر ۱۲ تریدر در لندن قرار داشت اما در سنت وینسنت و گرنادین‌ها نیز ثبت شده و مجوز فعالیت در اروپا را نداشت.

در ادامه این مطلب به بررسی ویژگی‌های این بروکر خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید.

بروکر ۱۲ تریدر در شهریور ۱۴۰۲ از دسترس خارج شد و طی آخرین بررسی در اردیبهشت ۱۴۰۳، سایت این بروکر هنوز غیرفعال است و اطلاعاتی از آنها در دسترس نیست.

معرفی بروکر 12Trader

شما برای استفاده از خدمات بروکر ۱۲ تریدر به دانلود نرم‌افزاری نیاز نداشتید. در واقع بروکر 12trader پلتفرم اختصاصی خود را دارا بود که به‌صورت وب تریدر در دسترس معامله‌گران قرار می‌گرفت.

این بروکر از نرم افزار متاتریدر پشتیبانی نمی‌کرد!

در  بروکر 12 تریدر علاوه بر معاملات طیف وسیعی از جفت ارزها و نمادهای معاملاتی مختلف، می‌توانستید ۴۱ ارز دیجیتال را نیز معامله کنید. از جمله قابلیت‌های پلتفرم اختصاصی بروکر 12trader این بود که شما می‌توانستید معاملات اشخاص دیگر را دنبال کرده و همچنین ایده‌های معاملاتی آنها را بررسی کنید.  

بروکر 12trader
تصویر وبسایت بروکر 12trader

آیا بروکر 12 تریدر معتبر بود؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب یک کارگزار فارکس، رگولاتوری و مجوزهای قانونی آن است. وقتی بروکری مورد تایید یک نهاد نظارتی فارکس باشد، عملکرد آن مورد بازرسی بیشتری قرار می‌گیرد.

بروکر 12trader یک کارگزار آفشور بود که با نام تجاری Safe Side Trading LTD در سنت وینسنت گرنادین‌ها به ثبت رسیده بود. با این حال با بررسی که انجام دادیم مدرکی دال بر ثبت شرکت در این جزایر به دست نیاوردیم. 

در وبسایت رسمی این کارگزاری هم اشاره‌ای به رگولاتوری‌های آن نشده بود. ما موقعیت دفتر ذکر شده در وبسایت را نیز استعلام کردیم. در حال حاضر دفتری به نام این شرکت در آدرس ذکر شده وبسایت رسمی بروکر وجود ندارد. برای آشنایی با روش‌های شناسایی بروکر قانونی می‌توانید این مطلب را مطالعه نمایید.

12trader 2
دفتر شرکت در آدرس ثبت شده در وبسایت وجود ندارد!

انواع حساب های معاملاتی بروکر 12Trader

بروکر ۱۲تریدر ۳ نوع حساب معاملاتی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌داد. این حساب‌ها عبارت بودند از:

  • Micro: حداقل مبلغ واریزی ۵۰۰ دلار
  • Silver: حداقل مبلغ واریزی ۱۰۰۰۰ دلار
  • Gold: حداقل مبلغ واریزی ۲۵۰۰۰ دلار

در تصویر زیر می‌توانید جزئیات حساب‌های معاملاتی بروکر ‍۱۲تریدر را مشاهده کنید.

بروکر 12تریدر

از نکاتی که در بروکر ۱۲ تریدر جلب توجه می‌کرد می‌توان به لوریج و حداقل مبلغ واریز اشاره کرد. حساب MICRO همانطور که از نامش مشخص است، مناسب افرادی بود که قصد دارند با مبالغ پایین توانایی خود در معاملات را بسنجند. این حساب در بروکر 12Trader کمترین میزان واریز را شامل می‌شده است اما با این حال ۵۰۰ دلار برای افتتاح آن نیاز بود.

همچنین حداکثر لوریجی که در حساب‌های این بروکر می‌توانستید انتخاب کنید ۴۰۰ است.

یکی از موارد قابل ذکر درباره این بروکر حداقل مبلغی بود که می‌توانستید درخواست برداشت آن را داشته باشید. حداقل برداشت این بروکر ۵۰۰ دلار بود و علاوه بر آن مبلغ ۲۵ دلار کارمزد به ازای ۵۰۰ دلار از شما گرفته می‌شد.

آیا بروکر 12Trader برای فعالیت در فارکس مناسب است؟

در حال حاضر بروکر 12 تریدر از دسترس خارج شده است و وب‌سایت آن غیرفعال است.

ارئه مشاوره تخصصی، ارائه سیگنال رایگان روزانه، داشتن مدیر شخصی، آموزش فارکس و… از جمله امکاناتی بودند که این بروکر به مشتریان خود ارائه می‌داد.

 

با توجه به بررسی انجام شده، مشخص شد که آدرس و مکان این کارگزاری نامشخص است. نکته اینجا است که حتی اگر قصد داشتید با کمترین مبلغ در این بروکر ثبت نام کنید، به ۵۰۰ دلار سرمایه نیاز داشتید.

علاوه بر موارد اشاره شده، بازخورد مناسبی از این کارگزاری در سطح بین‌المللی وجود ندارد. گزارشاتی مبنی بر مسدود شدن حساب‌های مشتریان و یا پرداخت نشدن سود آنها در منابع خارجی ذکر شده است.  

مسئولیت انتخاب بروکر مناسب بر عهده خود کاربران است و ما تنها تلاش می‌کنیم اطلاعات هر بروکر را به صورت شفاف و بی‌طرفانه در اختیار آنها قرار دهیم. شما همچنین می‌توانید از طریق صفحه بروکرهای فارکس، لیست کامل همه کارگزاری‌ها را مشاهده کنید. اگر سابقه کار در بروکر 12trader را دارید، لطفا با ثبت نظر خود، تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

12trader در حال‌حاضر از دسترس خارج شده است.

این بروکر دارای ۳ نوع حساب معاملاتی بود که از حداقل واریزی ۵۰۰ دلار شروع می‌شد.

خیر. این بروکر پلتفرم اختصاصی خود که به‌صورت وب‌تریدر بود را ارائه می‌کرد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)