تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا | فلز زرد در انتظار داده‌های اقتصادی

تحلیل طلا

مطالعه در 4 دقیقه

اظهارات اخیر کوک، عضو فدرال رزرو، سیگنال‌های متفاوتی را برای طلا ارسال می‌کند. از یک سو، او تأکید می‌کند که سیاست فعلی پولی برای مقابله با چشم‌انداز اقتصادی مناسب است و به شدت به انتظارات تورمی توجه دارد. این امر می‌تواند نشان‌دهنده تمایل فدرال رزرو به حفظ نرخ‌های بهره بالا برای مدت طولانی‌تر باشد که معمولاً فشار نزولی بر قیمت طلا وارد می‌کند.

از سوی دیگر، کوک اذعان می‌کند که تورم در حال کاهش است و تنگنای بازار کار نیز کمرنگ شده است. او همچنین ابراز خوش‌بینی محتاطانه‌ای نسبت به رشد اقتصادی و نوآوری دارد. این عوامل می‌توانند تا حدی از اثرات منفی افزایش نرخ بهره بر طلا بکاهند.

در نهایت، تأثیر دقیق اظهارات کوک بر طلا به داده‌های اقتصادی آینده و تفسیر بازار از تعهد فدرال رزرو به مهار تورم بستگی دارد.

تحلیل تکنیکال طلا

طلا در روز چهارشنبه با ثبات معامله شد زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش کلیدی تورم آمریکا در همین هفته هستند. این گزارش می‌تواند زمان اولین کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری را روشن کند.

قیمت هر اونس طلای اسپات با کاهش ۰/۳ درصدی به ۲,۳۱۲/۹۰ دلار رسید. قراردادهای فیوچرز طلای آمریکا نیز با کاهش ۰/۳ درصدی به ۲,۳۲۴/۸۰ دلار رسیدند.

ارزش دلار در برابر سایر ارزها ۰/۲ درصد افزایش یافت که باعث شد خرید طلا برای دارندگان ارزهای دیگر گران‌تر شود. همچنین بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نیز کمی بالاتر رفت.

یک تحلیلگر بازار گفت:

بازده بالاتر اوراق خزانه و تقویت دلار آمریکا به دنبال اظهارات تندروانه فدرال رزرو، باعث ضعف قیمت طلا در معاملات امروز صبح شد، چرا که درخواست برای تسهیل سریع‌تر سیاست پولی از سوی سیاستگذاران تایید چندانی دریافت نکرد.

میشل بومن (Michelle Bowman)، رئیس فدرال رزرو، روز سه‌شنبه مجددا تاکید کرد که نگه داشتن نرخ بهره برای «مدتی» به احتمال زیاد برای کنترل تورم کافی خواهد بود، اما همچنین آمادگی خود را برای افزایش هزینه‌ها در صورت نیاز تکرار کرد.

برآوردهای تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ایالات متحده برای روز پنجشنبه و گزارش شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای روز جمعه برنامه‌ریزی شده است.

یک تحلیلگر دیگر گفت:

هر گونه افزایش غیرمنتظره در تورم با ریسک همراه است که می‌تواند ابهام بیشتری در مورد سیاست‌های فدرال رزرو ایجاد کند و ممکن است منجر به کاهش بیشتر قیمت طلا شود.

نرخ بهره بالاتر، هزینه نگهداری طلا که بدون بهره است را افزایش می‌دهد.

از نظر تحلیل تکنیکال، طلا این هفته در حال نوسان در رنج کوچکی بین ۲۳۳۷ و ۲۳۰۹دلار است. این محدوده نوسان نشان می‌دهد که معامله‌گران احتمالا منتظر انتشار آمار و ارقام کلیدی مربوط به تورم و اقتصاد آمریکا در روزهای پنجشنبه و جمعه هستند تا جهت حرکت بعدی خود را در بازار طلا تعیین کنند.

به طور خلاصه:

در نمودار روزانه، شکست سطح حمایتی ۲۲۸۰ دلار می‌تواند روند کلی قیمت طلا را به سمت پایین تغییر دهد. در نمودار ۴ ساعته، شکست سطح مقاومتی ۲۳۸۸ دلار طلا را به روند صعودی باز خواهد گرداند.

چارت ۴ ساعته طلا

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید