dorjcoin
 • نام پروژه

  دورج کوین | Dorjcoin

 • وضعیت هشدار

  در جریان

 • سطح هشدار

  پر ریسک

 • نوع فعالیت

  ارز دیجیتال, پانزی, هرمی

 • بستر فعالیت

  در بستر وب, شبکه های اجتماعی

 • حوزه فعالیت

  ایران

 • سایت

 • شبکه های اجتماعی

 • برآورد سرمایه در گردش

 • منابع

هشدار کلاهبرداری دورج کوین Dorjcoin

هشدار کلاهبرداری

مطالعه در 4 دقیقه

افشای ریسک:

طرح‌ها و پروژه‌هایی که فقط به شبکه‌سازی و جذب سرمایه متکی هستند و هیچ ارزش افزوده‌ای ندارند، به عنوان طرح‌های پانزی شناخته می‌شوند. سیستم‌های پانزی تا زمانی که سرمایه‌گذار جدیدی در دسترس باشد، ادامه می‌یابند و با ادعای ثروتمند کردن افراد و دریافت درآمد ثابت ماهانه، سود خود را به طور مداوم افزایش می‌دهند. اما هنگامی که به هر دلیلی با شکست یا کمبود سرمایه‌گذار مواجه می‌شود، زیرمجموعه‌های این طرح‌ها ضرر می‌بینند و سرمایه‌های خود را از دست می‌دهند.

اخیر پروژه‌ای به نام دورج کوین Dorjcoin در جامعه کریپتو ایرانی شنیده می‌شود که برخلاف نام ارز دیجیتالی که دارد اما در اصل یک پروژه پانزی و کلاهبرداری است که با وعده دادن سود ثابت، افراد ساده باور را به دام می‌اندازد.

دورج کوین چیست؟

دورج‌کوین، یک شرکت خارجی است که در حوزه ارز دیجیتال فعالیت می‌کند. این شرکت از فاز اول یعنی ویکینگ به این کمپانی انتقال یافته‌اند.

قبل از اینکه بیشتر در مورد دورج کوین صحبت کنیم لازم است که در مورد ویکینگ بدانیم.

پروژه‌ای با نام ویکینگ ترون اوایل سال 1400 معرفی شد که بعدها نام خود را به ویکینگ گروپ تغییر داد. این پروژه که مبتنی بر بلاک چین ارز ترون ایجاد شده بود، نحوه کار و کسب درآمدش با استناد به مطالب منتشر شده در سایت پروژه شبکه‌سازی و زیرمجموعه‌گیری به‌صورت باینری بود. یعنی به عنوان یک کاربر هرچه تعداد زیرمجموعه های شما بیشتر باشد پاداش بیشتری دریافت می‌کردید.

البته این تنها روش کسب درآمد در ویکینگ گروپ نبود. ویکینگ ترون وعده دریافت سود ثابت ده درصدی به ازای واریز ارز دیجیتال ترون را به کاربران می‌داد و ادعا می‌کرد که اگر برای این پروژه ارز ترون واریز کنید سود ثابت ماهیانه‌ ده درصدی به شما تعلق می‌گرفت.

پس از لو رفتن روش این پروژه پانزی, سایت مجموعه از دسترس خارج شد و اشخاص اصلی پروژه وارد پروژه جدیدی به نام دورج کوین شدند.

جالب است بدانید که روش کسب سود در دورج کوین مشابه پروژه قبلی بوده است.

دورج کوین در وبسایتی که دیگر وجود خارجی ندارد خود را اینگونه معرفی کرده بود:

دورج‌کوین یک طرح جامع برای سرمایه گذاران است که این طرح بر پایه بلاکچین جفت ارز تتر نوشته شده است و خود باعث ایجاد امنیت نسبت به قراردادهای هوشمند دیگر است.

دورج کوین همچنین ویژگی‌هایی را برای پروژه خود اعلام کرده است که تمام و کمال نشانه‌های یک پروژه پانزی و کلاهبرداری را دارد:

۱- کلیه قراردادهای ویکینگ، قراردادهای هوشمند تتر بر پایه الگوریتم بلاکچین با یک ‌پلتفرم کاملا غیر متمرکز است.

۲- امنیت و اطمینان بالا، بدون ریسک

۳- تجارتی پرسود و بدون ضرر

۴- بدون تغییر قوانین و پلن

۵- درآمدی پلکانی و قدرتمند با سرمایه‌گذاری و یا زیر مجموعه‌گیری

۶- پورسانت آنی و لحظه‌ای

۷- حقوق مادام‌العمر

پلن سرمایه گذاری دورج کوین

شرکت Dorjcoin با ارائه برنامه‌ سوددهی برای سرمایه‌گذاران، قدمی در جهت پانزی بودن این پلن برمی‌دارد. این برنامه با امکان سرمایه‌گذاری در Dorjcoin و دریافت سود بر اساس ارز تتر، به نظر یک پلن جذاب می‌رسد. اما باید توجه داشت که این سیستم تا زمانی که سرمایه‌گذاران جدیدی به آن بپیوندند، به بقای خود ادامه خواهد داد. این برنامه به سرمایه‌گذاران خود در صورت سرمایه‌گذاری برای ۲۴ ماه، پرداخت ماهیانه ۱۲ درصد از سرمایه را به عنوان سود ثابت قول می‌دهد. همچنین با معرفی سرمایه‌گذاران دیگر، می‌توانید ۸ درصد سودی را از حق معرفی خود دریافت کنید. اما باید هشدار داد که در صورت روبه‌رو شدن با شکست یا کمبود سرمایه‌گذار، این زیرمجموعه‌ها ضرر خواهند کرد و سرمایه خود را از دست خواهند داد. به‌طور خلاصه، این برنامه از یک پلن پانزی بوده و نیازمند هشدار و دقت بیشتر از سرمایه‌گذاران می‌باشد.

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

نظرات و بررسی های کاربران(5نظر)

مرتب سازی
ناشناس ۱۸ دی ۱۴۰۲

تقریبا ۵۰ میلیون سرمایه گذاشتم دیگه براحتی خوردن اول تو ویکینگ ترون سرمایه گذاشتم ارز میدادن ولی اومدم دورج کوین دیگه رید

مهرداد ۱۵ مهر ۱۴۰۲

12هزار دلار سرمایه گذاشتم ک خوردن رفت
نمیشه تو این مملکت ب کسی اعتماد کرد
اعتماد کنی مالتو بردن

ناشناس ۰۲ مهر ۱۴۰۲

متاسفانه من ۴۰۱وارد مجموعه شدم پول کمی گذاشتم ولی بالاخره پولمو از دست دادم واقعا متاسفم براشون

ناشناس ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سرمایه گذاری دراین شرکت خریت محضه😡😡

ناشناس ۲۳ دی ۱۴۰۲
پاسخ ناشناس

ایا نفرات دورج دستگیر سدن

مقالات منتخب سردبیر

مشاهده همه