ارز دیجیتال اورکید (Orchid) چیست؟ معرفی توکن OXT

ارز دیجیتال Orchid چیست؟ معرفی توکن OXT

روز‌به‌روز اینترنت بیشتر از قبل تحت تاثیر نظارت و سانسور قرار می‌گیرد، این موضوع محبوبیت شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) را افزایش داده است. امروزه افراد بیشتری ارزش حریم خصوصی و ناشناس بودن را درک می‌کنند، با این حال، بازار فعلی شبکه‌های خصوصی مجازی معایب خود را دارد. خدمات معمولاً غیرشفاف و تحت نظارت هستند، در حالی که سیستم‌های همتا‌به‌همتای رایگان اغلب از نظر عملکرد و امنیت آسیب می‌بینند. ارز دیجیتال اورکید یا ارکید، برای مقابله با چالش‌های اصلی VPNها ایجاد شده است. اما ارز دیجیتال Orchid چیست؟

ارز دیجیتال اورکید، یک ارائه‌دهنده پهنای اینترنت همتا‌به‌همتا است که یک سرویس VPN غیرمتمرکز دارد. هدف ارکید ایجاد یک تجربه مرور اینترنت امن‌تر و خصوصی‌تر برای کاربران بوده و برای تامین انرژی شبکه خود به ارائه‌دهندگان پهنای باند متکی است. ارائه‌دهندگان پهنای باند، توکن بومی این شبکه را استیک می‌کنند تا به‌عنوان یک گره در شبکه فعالیت کنند و به‌عنوان پاداش توکن‌های OXT دریافت کنند. در این مقاله علاوه‌بر پاسخ به سوال ارز دیجیتال اورکید چیست، نحوه عملکرد آن و توکن OXT را نیز بررسی خواهیم کرد.

معرفی ارز دیجیتال ارکید (Orchid)

ارز دیجیتال Orchid چیست؟ ارز دیجیتال ار‌کید یک شبکه خصوصی مجازی مبتنی‌بر ارز دیجیتال است که بازاری غیرمتمرکز برای ارتباط به‌صورت ناشناس و مسیریابی شبکه فراهم می‌کند. کاربران ارکید می‌توانند پهنای باند را از مجموعه‌ای از ارائه‌دهندگان خدمات جهانی خریداری کنند و عملکرد VPN در سراسر شبکه‌ای از کاربران در بلاک چین اتریوم توزیع می‌شود. ارکید ادعا می‌کند اولین شبکه حفظ حریم خصوصی همتا‌به‌همتا است که از ارز دیجیتال اختصاصی خود، یعنی توکن OXT، برای پاداش دادن به نودهای شبکه و جلوگیری از رفتارهای مخرب استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال ارکید توسط شرکت ارکید لبز (Orchid Labs) توسعه یافته است. ارکید لبز به‌عنوان یک استارتاپی در سال 2017 توسط برایان فاکس (Brian Fox)، گاستاب سیمونسون (Gustab Simonsson)، جی فریمن (Jay Freeman)، استیون بل (Stephen Bell) و استیون واترهاوس (Steven Waterhouse) ایجاد شد. از سال 2022، ارکید 48 میلیون دلار از طریق چند فروش توکن جمع آوری کرد. برنامه دسکتاپ ارکید به طور رسمی در جولای سال 2020 راه‌اندازی شد.

ارز دیجیتال ارکید

کاربران می‌توانند به سادگی از طریق وب‌سایت ارکید برنامه را دانلود کنند که عملکردی مشابه یک VPN دارد. یک حساب را می‌توان بین تعداد نامحدودی از دستگاه‌ها و افراد به اشتراک گذاشت. با این حال، برخلاف بسیاری از VPNها، کاربران ارکید می‌توانند هر زمان که بخواهند، ارائه‌دهندگان را تغییر دهند. همچنین کاربران تنها برای کار با VPN هزینه پرداخت می‌کنند و پس از خاموش کردن آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهد بود.

پروتکل اورکید از فناوری پیچیده‌ای برای پرداخت‌های نانو استفاده می‌کند، که به‌طور قابل‌توجهی زمان تراکنش بین اجرا شدن درخواست کاربر و زمان مورد نیاز برای پرداخت‌ را کاهش می‌دهد. رویکرد برون‌زنجیره‌ای سرعت و مقیاس‌پذیری تراکنش را بهبود می‌بخشد؛ در حالی که هزینه تراکنش را نیز کاهش می‌دهد.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال ارکید چگونه است؟

بعد از بررسی اینکه ارز دیجیتال اورکید چیست، باید نگاهی به عملکرد این پروتکل داشته باشیم. ارکید از پروتکل VPN سفارشی استفاده می‌کند که روی استاندارد WebRTC اجرا می‌شود. WebRTC از تکنولوژی‌های جدید ارتباطی است که توسط گوگل و اریکسون بر اساس زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت و ++C طراحی شده است. پروتکل ارکید همانند سایر سیستم‌های مشابه، مانند اوپن وی‌پی‌ان (OpenVPN) یا وایرگارد (WireGuard)، برای شبکه‌سازی با کارایی بالا طراحی شده است. کاربران نیز در ازای منابع شبکه راه دور مورد نظر خود، ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند.

ارز دیجیتال ارکید

افرادی که پهنای باند ارائه می‌دهند، نودهای خود را در بلاک چین اتریوم ثبت می‌کنند. فهرستی از ابرداده‌ها مانند موقعیت جغرافیایی و هر سرویس اضافی و اطلاعات ثبت‌نام آنها ذخیره می‌شود. این اطلاعات به برنامه ارکید در پیدا کردن سرورهای تصادفی به صورت خودکار و غیرمتمرکز کمک می‌کند. از طریق برنامه تلفن همراه ارکید، کاربران قادر به خرید و فروش پهنای باند خواهند بود. ارکید همچنین خریداران را قادر می‌سازد تا به‌صورت خصوصی و بدون نظارت نهاد خاصی در اینترنت جستجو کنند.

ارز دیجیتال ارکید به روش‌های متفاوتی از بلاک چین استفاده می‌کند تا داده‌ها را در مقایسه با سرویس‌های سنتی VPN به‌صورت ایمن‌تر حفظ کنند. خرید پهنای باند در شبکه ارکید تنها با پرداخت توکن OXT قابل انجام است. البته کاربر نیازی به اتصال حساب بانکی خود به ارکید ندارد؛ در نتیجه کاربر می‌تواند از هویت خود محافظت کند.

دو شرکت کننده اصلی در شبکه Orchid وجود دارد:

کاربران پهنای باند: این کاربران افرادی هستند که برنامه ارکید را اجرا کرده و به دنبال اتصال به VPN غیرمتمرکز آن هستند.

فروشندگان پهنای باند: گره‌هایی در شبکه که مسئول فروش پهنای باند در ازای دریافت توکن OXT هستند.

توکن OXT

همانطور که در بخش ارز دیجیتال ارکید چیست به آن اشاره شد، توکن OXT، ارز دیجیتال بومی شبکه اورکید است. این ارز دیجیتال، یک توکن ERC-20 است و علاوه‌بر قدرت دادن به این شبکه، آن را ایمن نگه می‌دارد. برای پرداخت خدمات در شبکه ارکید به توکن OXT نیاز است. علاوه‌بر کاربران، فروشندگان پهنای باند نیز به OXT نیاز دارند، که باید مقداری از این توکن را استیک کنند. هرچه مقدار توکنی که استیک می‌کنند بیشتر باشد، به همان نسبت درآمد بیشتری خواهند داشت.

ارز دیجیتال ارکید

توکن OXT عرضه محدود دارد که همه آنها در زمان راه‌اندازی ایجاد شده است. هیچ توکن جدیدی ایجاد نخواهد شد، همین موضوع توکن OXT را به یک دارایی کمیاب تبدیل می‌کند و ممکن است در آینده افزایش قیمت خوبی داشته باشد. 1 میلیارد توکن OXT در زمان راه‌اندازی ایجاد شد که نشان دهنده حداکثر تعداد توکن‌هاست. اگرچه عرضه هرگز افزایش نمی‌یابد، اما مکانیسم‌های جریمه که در نتیجه آنها OXT سوزانده می‌شود به این معناست که عرضه در آینده کاهش می‌یابد و تعداد این توکن را کمی کاهش می‌دهد.

قیمت ارز دیجیتال Orchid

ارز دیجیتال ارکید در دسامبر (آذر) سال 2019 وارد بازار شد و قیمت آن به سرعت به 0.61 دلار افزایش یافت. بعداً قیمت این ارز دیجیتال در مارس (اسفند) سال 2020 تا محدوده قیمتی 0.10 دلار کاهش یافت. در ماه آگوست (مرداد)، بعد از لیست شدن در چند صرافی جدید و پشتیبانی از پروتکل وایرگارد، قیمت آن تقریباً به 0.7 دلار بازگشت. سپس در ابتدای سال 2021، به دنبال بازار صعودی ارزهای دیجیتال، قیمت توکن OXT نیز افزایش پیدا کرد.

برای مشاهده قیمت ارز دیجیتال OXT به دلار و تومان می‌توانید به صفحه قیمت توکن OXT در ایران بروکر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید در این قسمت تمام اطلاعات مربوط به توکنومیک ارز ارکید، تاریخچه قیمت، نمودار تحلیل تکنیکال، سیگنال ارز دیجیتال ارکید، صرافی‌ها و کیف پول‌های ارزیابی شده توسط ایران بروکر را مشاهده کنید.

ارز دیجیتال OXT

این ارز دیجیتال در یک روند نزولی قرار دارد و قیمت و ارزش بازار آن رو به کاهش است. ارکید برای رسیدن به سایر ارزهای دیجیتال با اندکی مشکل مواجه است. در زمان نوشته شدن این مقاله قیمت توکن OXT در 7 روز گذشته تقریباً 10.31 درصد کاهش یافته است. همچنین در ماه گذشته ارزش این دارایی با کاهش 25.96 درصدی همراه بوده است. عملکرد این ارز دیحیتال در روزهای گذشته نشان داده که سرمایه‌گذاری در توکن ارکید با ریسک‌های زیادی همراه است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده و تحلیل تکنیکال، پیش‌بینی می‌شود که قیمت ارکید در سال 2023 به میانگین قیمتی 0.087 دلار برسد. حداقل قیمت پیش‌بینی شده برای امسال 0.84 دلار و حداکثر قیمت 0.1 دلار است. در این تحلیل‌ها قیمت ارز دیجیتال ارکید در سال 2024 در بازه قیمتی 0.12 تا 0.15 دلار خواهد بود. بسیاری از منابع در تحلیل‌های بلندمدت خود در سال 2030 میانگین قیمتی 1.32دلار را برای این دارایی پیش‌بینی‌ کرده‌اند.

خرید و فروش ارز دیجیتال اورکید

ارز دیجیتال ارکید یا توکن OXT در حال حاضر در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز زیادی در دسترس کاربران است. می‌توانید این دارایی را از صرافی متمرکز بایننس (Binance)، کراکن (Kraken)، کوین بیس (Coinbase)، کوین دابلیو (CoinW)، اوکی اکس (OKX) و بیترو (Bitrue) خریداری کنید.

علاوه‌بر این می‌توانید جهت خرید ارز دیجیتال ارکید به صرافی‌های ایرانی نیز مراجعه کنید. برای بررسی اینکه توکن OXT در کدام صرافی‌ها لیست شده می‌توانید وارد صفحه قیمت توکن OXT در ایران بروکر شوید و در آنجا لیست صرافی‌های ایرانی و خارجی برای خرید فروش ارز Orchid و همچنین بهترین قیمت معامله این دارایی را پیدا کنید.

آیا سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارکید ایده خوبی است؟

روز به روز افراد بیشتری متوجه ارزش حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن می‌شوند و به همین نسبت درخواست برای پلتفرم‌هایی با قابلیت استفاده از اینترنت آزادانه و بدون نظارت یا سانسور نیز بیشتر می‌شود. ارز دیجیتال ارکید، با استفاده از فناوری وب 3.0، قصد دارد این بستر را برای کاربران فراهم کند. پلتفرم ارز دیجیتال ارکید، عملکردی مشابه یک VPN دارد و از توکن بومی خود برای ایجاد انگیزه و بهبود عملکرد و کیفیت سیستم‌های همتا‌به‌همتا استفاده می‌کند.

حال که با پاسخ سوال ارز دیجیتال ارکید چیست آشنا شدید، شاید علاقه به سرمایه‌گذاری در این دارایی داشته باشید. قبل از سرمایه‌گذاری در این دارایی، به یاد داشته باشید که ارز دیجیتال ارکید در یک روند نزولی قرار دارد. فقط زمان نشان خواهد داد که آیا این وضعیت بهتر خواهد شد یا توکن OXT همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. از طرفی با وجود اینکه پروتکل‌های VPN غیرمتمرکز زیادی وجود ندارد؛ باید گفت که پروتکل ارکید تنها نیست.

حتما قبل از سرمایه‌گذاری در این دارایی، درباره آینده این دارایی و رقابت آن با دیگر پروتکل‌های VPN غیرمتمرکز تحقیق کنید. به یاد داشته باشید که سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال با نوسانات زیادی همراه است و همواره ریسک از دست دادن تمام دارایی وجود دارد.

ارز دیجیتال ارکید را کجا ذخیره کنیم؟

از آنجایی که OXT یک توکن ERC-20 است، می‌توان آن را در هر کیف پول با قابلیت پشتیبانی از اتریوم ذخیره کرد. می‌توانید وارد صفحه قیمت ارکید در ایران بروکر شوید و در آنجا لیست کیف پول‌های مناسب برای ذخیره OXT را مشاهده کنید.

آیا VPN ارکید امن است؟

بله، اما شما در این فرایند به ارائه‌دهنده شبکه اعتماد می‌کنید. سطح حریم خصوصی و امنیت به کاربران ارائه‌دهندگان IP، بستگی دارد.

آیا امکان استیک کردن توکن OXT وجود دارد؟

بله. توکن‌ها را می‌توان استیک کرد و با استفاده از قرارداد هوشمند تبدیل به یک ارائه دهنده پهنای باند شد.

چند توکن OXT وجود دارد؟

1 میلیارد توکن OXT در زمان راه‌اندازی ایجاد شد. توکن OXT عرضه محدود دارد که همه آنها در زمان راه‌اندازی ایجاد شده است.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥