ارز دیجیتال

آیا انتقال ارز به کیف پول اشتباه باعث از دست رفتن دارایی می شود؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 3 دقیقه

ارزهای دیجیتال به روشی محبوب برای سرمایه‌گذاری و انتقال پول به سراسر جهان تبدیل شده‌اند و حالا نام‌هایی مثل بیت کوین، اتریوم و لایت کوین، برای هر فردی آشنا هستند. البته با افزایش محبوبیت رمزارزها، کلاهبرداری‌ها و اشتباهات مرتبط با آنها هم افزایش پیدا کرده است.

انتقال ارز به کیف پول اشتباه یکی از اشتباهات رایجی است که کاربران ارزهای دیجیتال می‌توانند به آن گرفتار شوند. ماهیت تراکنش‌هایی که با ارزهای دیجیتال انجام می‌شود به این صورت است که قابل متوقف شدن یا برگرداندن نیست و وقتی تراکنش شروع شود، لغو آن محال است. اما اگر خود را در چنین شرایطی دیدید، وحشت‌زده نشوید و با حفظ خونسردی مراحلی که در این مطلب آورده شده است را طی کنید.

با دریافت کننده تماس بگیرید

انتقال ارز به کیف پول اشتباه

اولین کاری که پس از انتقال ارز به کیف پول اشتباه باید انجام دهید تماس با دریافت‌کننده ارزها است. در صورتی که اطلاعات تماس شخص را پیدا کردید با او ارتباط برقرار کرده و توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است و از او بخواهید که ارزها را به آدرس کیف پول شما برگرداند. لازم است که در این شرایط حتی اگر صاحب کیف از برگرداندن ارزها امتناع کرد شما خونسردی و ادب را رعایت کنید چون هیچ قانون الزام‌آوری وجود ندارد که آنها پول را برگردانند اما با حفظ خونسردی و رفتار مودبانه می‌توانید شخص را متقاعد به برگرداندن ارزها کنید. در نهایت اگر شخص موافقت نکرد، کار دیگری از دست شما برنخواهد آمد.

با صرافی تماس بگیرید

اگر دریافت‌کننده ارزها تمایلی نداشت یا نمی‌توانست که آنها را برگرداند، مرحله بعدی تماس با صرافی است. اگر ارزها را از یک صرافی انتقال داده باشید، شاید آنها بتوانند کمک کنند که دارایی خود را برگردانید. تمام اطلاعاتی که لازم است بدانند شامل شناسه تراکنش، آدرس کیف پول دریافت‌کننده و مقداری رمزارزی که انتقال داده‌اید را در اختیار صرافی قرار بدهید. ممکن است صرافی بتواند تراکنش را لغو کرده و ارزها را به کیف پول شما برگرداند.

از اشتباه خود درس بگیرید

درس گرفتن از اشتباهات

در نهایت اگر هیچ کدام از روش‌های بالا موثر نبود، لازم است که از این اشتباه خود درس بگیرید. انتقال ارز به کیف پول اشتباه می‌تواند خطای پرهزینه‌ای باشد. همیشه قبل از انتقال، از درست بودن آدرس کیف پول مطمئن شوید، از صرافی‌ها و کیف پول‌های شناخته شده استفاده کنید تا احتمال خطا را کاهش دهید.

۱. اگر ارزهای خود را به آدرس منقضی شده ارسال کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

تراکنش ناموفق خواهد بود و ارزها به دریافت‌کننده مورد نظر منتقل نخواهند شد.

۲. آیا امکان بازگرداندن ارزهایی که به شبکه اشتباه ارسال شده‌اند وجود دارد؟

خیر. ارسال به شبکه اشتباه باعث از دست رفتن ارزهای شما می‌شود. برای ارزهایی که از چند بلاکچین پشتیبانی می‌کنند، گیرنده و دریافت کننده باید شبکه یکسانی را انتخاب کنند مگر اینکه از شبکه‌های پالیگان یا اتریوم استفاده شود.

۳. اگر بیت کوین خود را به آدرس اتریوم ارسال کنیم چه اتفاقی می‌افتد

معمولا این بیت کوین ها برای همیشه گم شده و قابل بازگرداندن نیستند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید