بیت کوین 1 میلیون دلاری؛ خیالبافی یا رویایی دست یافتنی؟

بیت‌کوین (BTC) همچنان در صدر اخبار دنیای مالی قرار دارد و سرمایه‌گذاری‌ها در این ارز دیجیتال در چند ماه اخیر به بالاترین سطح خود رسیده است. این موضوع کارشناسان صنعت مالی را بر آن داشت تا در مورد قیمت بیت‌کوین در روزهای آینده پیش‌بینی‌های خود را ارائه دهند. 

یکی از این پیش‌بینی‌ها توسط بالاجی، سرمایه‌گذار خطرپذیر و CTO سابق در صرافی رمز‌ارز Coinbase، در توییتی در 18 مارس ارائه شد.

بالاجی معتقد است که بیت‌کوین طی 90 روز به‌دلیل ورود اقتصاد ایالات متحده به فاز رشد تورم، به 1 میلیون دلار خواهد رسید، در حالی که هشدار می‌دهد که جهان احتمالا شاهد تغییرات عظیمی است که با کاهش ارزش دلار نمایان می‌شود.

تجزیه و تحلیل‌های بسیاری روی این پیش‌بینی صورت گرفت. متیو کراتر، موسس کانال یوتیوب دانشگاه تریدر و مایکل سیلر، رئیس MicroStrategy در این موضوع اتفاق نظر داشتند که با وجود بالا بودن رقم پیش‌بینی شده، احتمال وقوع بسیار زیاد است.

اگر چه کراتر پیش‌بینی بالاجی را ترفند بازاریابی برای جلب توجه در بازار سرمایه می‌داند و احتمال رسیدن بیت‌کوین به ۱ میلیون دلار در سه ماه را ۱ تا ۲ درصد تخمین می‌زند، اما اقرار می‌کند این دارایی پتانسیل رسیدن به این سطح قیمت در بلندمدت را دارد.

من فکر می کنم که او در مورد افزایش قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار درست می‌گوید. من در مورد اینکه بیت‌کوین به 5 یا 10 میلیون دلار به‌ازای هر سکه خواهد رسید صحبت کرده‌ام، که احتمالا در 90 روز آینده اتفاق نمی‌افتد. به‌نظر من این یک ترفند بازاریابی است. اگر بیت کوین در 90 روز آینده به 1 میلیون دلار برای هر سکه برسد، فکر می‌کنم اتفاق وحشتناکی در پیش خواهد بود. در واقع مانند شکسته شدن یک سد بزرگ است.

حرکت بیت کوین به 1 میلیون دلار

موضوع بیت کوین 1 میلیون دلاری همچنان پابرجاست. کراتر با اشاره به مصونیت بیت‌کوین در مقابل کاهش ارزش، که در سایر دارایی‌ها رایج است، بیان می‌کند این دارایی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌شود. وی خاطرنشان کرد که تمام دارایی‌های دیگر، از جمله ارزهای دیجیتال، سهام فناوری، سهام بانک‌ها، شاخص‌های سهام و طلا به‌سرعت در حال از دست دادن ارزش خود هستند که مقایسه با بیت‌کوین بسیار زیاد است.

آنچه می‌بینیم این است که همه چیز در حال سقوط است، این موضوع شاهدی است که مردم به سمت بیت کوین روی می‌آورند. سیستم مالی در حال فروپاشی است و پس‌انداز هاو سرمایه به بیت کوین منتقل می‌شود. به‌نظر می‌رسد که شبکه بیت کوین را نمی‌توان حتی در طول بحران مالی متوقف کرد.

علاوه‌بر این، نویسنده خاطرنشان کرد که طلا، یکی دیگر از دارایی‌های امن، سهم خود از بازار را به بیت کوین منتقل کرده است و نسبت به ارز دیجیتال اولیه کاهش ارزش را در پیش دارد. از نظر او، طلا نتوانست امنیت مورد نظر سرمایه‌گذاران را در این بحران فراهم کند.

جالب اینجاست که کراتر معتقد است که پیش‌بینی بالاجی ممکن است تلاشی برای کسب شهرت شخصی او با همسو شدن با موفقیت آینده بیت‌کوین باشد. با این وجود، کراتر اذعان می‌کند که بحران مالی فعلی و «بازگرداندن چاپگرهای پول» توسط فدرال رزرو، بیت‌کوین را به گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است.

در حالی که کرتر به محدودیت‌های بیت‌کوین اشاره می‌کند، مانند استفاده محدود از آن به‌عنوان نوعی پرداخت و نگرانی در مورد امنیت مبادلات و کیف پول، او پیش‌بینی می‌کند که این دارایی احتمالاً در سه ماه آینده با قیمت 100000 دلار معامله می‌شود و پتانسیل رسیدن به یک میلیون دلار را تا پایان دهه جاری خواهد داشت. 

تحلیل قیمت بیت کوین

پس از هفته‌ها صعود، بیت‌کوین با مقاومت 30000 دلاری روبرو شده است و تاکنون، بیت کوین با 27628 دلار معامله شد و ضرر روزانه حدود 2 درصد را به همراه داشته است.

cDfFM2PXTv0xmq3xpNI2pLAjK8IORULqHRpl2IKiRC1u8WfyO4gsQgs2FFWh4b1NnJRZwcgWKTZNpVWSDku5EHtqqxlHPefnfPkr9Sr ayKX0JFpjjA5f uFVOr0Y7BPjaWPyYaDy3tO0j00tmHCu k

قیمت فعلی بیت کوین در پی جریان ورودی سرمایه است که ارزش بازار دارایی را به 531.717 میلیارد دلار رساند. در این راستا، بیت کوین در آستانه ورود مجدد به ده دسته دارایی‌های برتر بر اساس ارزش بازار جهانی است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.