Search
Close this search box.
بایننس

جنجال لیست شدن در بایننس؛ سوءظن‌ها در مورد معاملات پنهانی قوت گرفت

معاملات پنهانی (Insider trading) به یکی از موضوعات داغ در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. معاملات پنهانی به معنای خرید و فروش دارایی‌های باتوجه به اطلاعات غیرعلنی است. در حال حاضر چندین تراکنش مرتبط به فهرست‌های بایننس باعث ایجاد شک و تردید در بین فعالین صنعت ارزهای دیجیتال شد.

کانر گروگن، مدیر صرافی کوین‌بیس، در توییتر در مورد معاملات چند کیف پول ناشناس در 18 ماه گذشته صحبت کرد. ظاهرا کیف پول‌های ناشناس چند دقیقه قبل از اعلام لیست شدن توکن خاصی در بایننس چندین توکن لیست نشده را خریداری کردند و بلافاصله پس اعلام، آن‌ها را فروختند.

اولین مورد مربوط به توکن‌های Rar بود که در آن یکی از کیف پول‌ها 900,000 دلار ارز Rar را چند دقیقه قبل از لیست شدن در بایننس خریداری و دقایقی پس از لیست شدن آن‌ها را فروخته است.

78 هزار ERN بین 17 تا 21 ژوئن خریداری و بلافاصله پس از اعلام لیست شدن فروخته شد.

همین کار را با ترون انجام دادند. یکی از کیف پول‌ها صدها هزار از این توکن را خریداری کرد و بلافاصله پس از اعلام لیست شدن آن‌ها را فروخت.

الگوی مشابهی قبل از لیست شدن ارز دیجیتال  RAMP در بایننس وجود دارد. یکی از کاربران، چند روز قبل از ارسال توکن‌ها به بایننس 500,000 دلار RAMP خریداری کرد. مالک این معامله 100,000 دلار سود کرد.

اتفاق مشابهی در مورد ارز دیجیتال GNO نیز رخ داد.

فروش توکن بلافاصله پس از ثبت آن در بایننس، صدها هزار دلار برای این کیف پول‌ها سود داشت. دقت معاملات نشان می‌دهد که صاحب کیف پول‌ها به اطلاعات داخلی لیست شدن ارزهای دیجیتال دسترسی دارند.

گروگن حدس می‌زند که این فرد یا یکی از کارمندان مرتبط با تیم فهرست‌بندی بایننس باشد که جزئیاتی در مورد اعلام دارایی‌های جدید دارد یا معامله‌گری که نوعی به اطلاعات سری بایننس دست پیدا کرده است.

بایننس اخیرا اعلام کرد که کارمندان یا اعضای خانواده آن‌ها تا 90 روز اجازه فروش توکن‌های لیست شده جدید را ندارند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات