۳ توسعه دهنده سابق په په با دزدی از کیف پول تیم، باعث ریزش شدید قیمت شدند

طبق داده‌های اخیر Etherscan، از کیف پول تیم په په، تقریبا ۱۶ تریلیون توکن په په معادل ۱۶ میلیون دلار، به چهار صرافی ارزهای دیجیتال منتقل شده است. اما ماجرا چیست؟

هنوز هیچ توضیحی برای انتقال این تعداد میم‌کوین ارائه نشد و سرمایه‌گذاران نگران رویدادهای دیگر هستند. راگ پول (rug pull) طرحی فریبکارانه است که در آن یک تیم، یک رمزارز یا NFT را ایجاد می‌کند و سپس تبلیغاتی زیادی برای آن انجام می‌شود اما به‌طور ناگهانی این پروژه تعطیل یا ناپدید می‌شود و در نتیجه دارایی‌ سرمایه‌گذاران از بین می‌رود.

کاربر ethx_o در این باره می‌گوید بیش از ۲/۵ درصد په په در اختیار صرافی‌های OKX و بایننس است و از شش دارنده برتر، پنج صرافی هستند. بنابراین خطر راگ پول در اینجا وجود ندارد.

این انتقال منجر به کاهش شدید قیمت په په شد و باعث گردید تا قیمت ۲۰ درصد کاهش یابد و به ۰/۰۰۰۰۰۰۸۳۴۹ دلار برسد.  په په چندین ماه است که روند نزولی را تجربه می‌کند. به نظر می‌رسد احتمالا قیمت به پایین‌ترین سطح قبلی یعنی ۰/۰۰۰۰۰۰۸ دلار در ژوئن برسد. در نتیجه، پیش‌بینی کوتاه‌مدت، چشم‌انداز منفی دارد.

بروزرسانی؛ عاملان دزدی از تیم توسعه دهندگان بودند

یکی از بنیانگذاران ناشناس که پشت پروژه بود، در یک پست در X (توئیتر سابق)، یک اطلاعیه از حساب رسمی Pepecoin ارائه کرد و جزئیات آنچه را که ادعا می‌کنند اتفاق افتاده بود، ارائه کرد.

طبق این بیانیه، سه عضو تیم توسعه دهنده به طور ناگهانی وجوه را از ولت چند امضایی دزدیدند و سپس پروژه را رها کردند و کنترل پروژه را به دست آن توسعه دهنده باقی مانده، قرار دادند. این شخص در ادامه افزود:

ولت چند امضایی به گونه‌ای تنظیم شده بود که برای تأیید نیاز به حضور ۳ نفر از ۴ اعضا، داشته باشد. دیروز این ۳ عضو سابق تیم، رکب زدند، وارد ولت شدند و ۱۶ تریلیون توکن په په معادل ۶۰ درصد از ۲۶ تریلیون توکن کیف پول را دزدیدند و آنها را برای فروش به صرافی‌ها فرستادند. آن‌ها سپس خود را از کیف پول چندامضایی حذف کردند تا هرگونه ارتباطی با $PEPE را لغو کنند. همچنین تمام حساب‌های اجتماعی خود را حذف کردند و چیزی جز یک پیام برای من باقی نگذاشتند که گفتند «کیف پول چندامضایی بروزرسانی شد، شما اکنون کنترل آن را بدست آوردید»..-.-.-.-.-.-.-.-

این عضو ادعا کرد که 10 تریلیون توکن باقیمانده در کیف پول اکنون در جایگاه امنی هستند. همچنین وجوه قرار است به کیف پول جدیدی منتقل شود. همچنین گفته شد که کار با این اعضای سابق از زمانی که په په در ماه آوریل راه اندازی شد، دشوار بود و پروژه را از ریل پیشرفت به سمت اهداف مختلف دیگر کشانده بود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥