یک کیف پول پس از 8 سال حدود 14.7 میلیون دلار اتریوم را منتقل کرد؛ انگیزه او از این انتقال چیست؟

در یک حرکت غیرمنتظره، کیف پولی که از زمان عرضه اولیه اتریوم در سال 2015 بود، یک انتقال غیرمنتظره انجام داد. این کیف پول برای هشت سال طولانی دست نخورده باقی مانده بود، اخیرا دارایی قابل توجه به آدرس دیگر منتقل کردند.

به‌دنبال انجام این حرکت مرموز، سوالاتی در مورد انگیزه‌های این بیداری غیرمنتظره و تاثیر بالقوه آن بازار اتریوم مطرح شد

بیداری غول خفته

تحلیلگران روی زنجیره، Lookonchain اولین کسانی بودند که متوجه فعالیت در این کیف پول غیرفعال شدند. اولین بار این کیف پول به‌طور آزمایشی 1 اتریوم به ارزش 1845 دلار و سپس 7999 اتریوم باقیمانده به ارزش 14.7 میلیون دلار را منتقل کرد.

با بررسی تاریخچه این کیف پول، مشخص شد این فرد 8000 اتریوم را در عرضه اولیه با قیمت 0.31 دلار برای هر توکن خرید که در آن زمان تنها 2500 دلار هزینه داشت.

ارزش فعلی این دارایی حاکی از بازگشت سرمایه تقریبا 591900 درصدی است که بر دستاوردهای فوق‌العاده‌ای که سرمایه‌گذاران اولیه اتریوم تجربه‌ کرده‌اند، تاکید می‌کند.

جالب اینجاست لحظاتی قبل از این اتفاق، تراکنش ورودی جداگانه 207 اتر (380 هزار دلار) در همان کیف پول ثبت شد.

این تراکنش دریافتی از یک کیف پول مجزا سرچشمه می‌گیرد که از سال 2017 غیرفعال مانده بود. انگیزه‌های پشت این ادغام و حرکت متعاقب آن وجوه همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و جامعه ارزهای دیجیتال را در مورد دلایل احتمالی چنین اقداماتی گمانه‌زنی می‌کند.

انگیزه انتقال اتریوم‌ها بعد از 8 سال

در حالی که دلیل اصلی این انتقال نامشخص است، جامعه‌ ارزهای دیجیتال زیر پست Lookonchain که این اطلاعات را فاش کرده بود، به سرعت حدس و گمان‌های را کاربران مطرح کردند. برخی اعلام کردند که اتریوم منتقل شده، ممکن است توسط شخصی باشد که از کیف پول دفتر کل قدیمی خود مهاجرت کرده است.

طی هفته گذشته، لجر، ارائه دهنده کیف پول سخت‌افزاری پیشرو، از ویژگی جدیدی به نام بازیابی رونمایی کرد با ضربه مهمی به شهرت خود مواجه شد. این اعلامیه که قرار بود به عنوان پشتیبان ارزهای دیجیتال برای عبارات اولیه کاربران باشد، با واکنش شدید جامعه مواجه شد.

این واکنش زمانی تشدید شد که مدیر عامل لجر، پاسکال گوتیه، تأیید کرد که دولت می‌تواند به کلیدهای خصوصی مشتریان از طریق ویژگی بازیابی لجر در صورت احضاریه دسترسی داشته باشد.

با تشدید واکنش‌ها، لجر مجبور شد راه‌اندازی ویژگی Recover را متوقف کند.

با این حال، با هوشیاری فزاینده کاربران در مورد نگهداری دارایی‌های دیجیتالی خود، بسیاری از لجر به کیف پول ایمن‌تر مهاجرت کرده اند. گمانه‌زنی‌ها نشان می دهد که شخصی که پشت حرکت اتریوم خفته، ممکن است در این دسته قرار گیرد.

با این وجود، بازار اتریوم نسبت به این خبر متزلزل شد. طی 24 ساعت گذشته، اتریوم نشانه‌های صعودی خفیفی از خود نشان داده و 1.1 درصد افزایش یافته و قیمت معاملاتی آن به  1845 دلار رسیده است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥