آماده افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو در این هفته باشید!

به گفته اکثر اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز که در مورد ریسک‌های مربوط به نرخ پایانی اختلاف نظر داشتند، فدرال رزرو آمریکا با وجود آشفتگی‌های اخیر در بخش بانکی، نرخ بهره را در 22 مارس 25 واحد افزایش خواهد داد.

بازدهی دو ساله خزانه داری ایالات متحده، که معمولاً منعکس کننده انتظارات نرخ بهره کوتاه مدت است، این هفته پس از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی که بزرگترین سقوط بانک از زمان بحران مالی سال 2008 است، بیش از 80 واحد کاهش یافت.

اما پیش‌بینی‌های نظرسنجی رویترز برای نشست ماه مارس در نهایت نسبت به ماه گذشته ثابت ماند و 76 اقتصاددان از 82 اقتصاددان، افزایش 25 واحدی را مطابق با معاملات آتی نرخ بهره پیش‌بینی کردند و نرخ وجوه فدرال را به 4.75 تا 5.00 درصد رساند.

در حالی که برخی از پاسخ دهندگان در ارائه چشم انداز نرخ پس از ماه مارس مردد بودند، 56 نفر از 64 اقتصاددان گفتند که حداقل یک افزایش 25 واحدی دیگر در سه ماهه دوم وجود خواهد داشت که نرخ وجوه بانک فدرال را به اوج 5.00٪ -5.25٪ می‌رساند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.