اقتصاد دان بزرگ: بیت‌کوین ظرف یک سال آینده به 50000 دلار می‌رسد

رائول پاول، مدیرعامل Real Vision می‌گوید قیمت بیت‌کوین در بحبوبه بحران مالی گسترده که منجر به ورشکستگی چندین غول بانکی شد، افزایش می‌یابد.

پاول وضعیت فعلی را فرصتی مناسب برای بیت‌کوین می‌داند تا خود را به‌عنوان یک دارایی امن تثبیت کند و مقبولیتش را افزایش دهد.

او پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در کمتر از یک سال تقریبا 80 درصد افزایش می‌یابد. پاول می‌گوید ارزش بیت‌کوین به 50000 دلار می‌رسد و دلیل آن کاهش فروش است. زیرا بسیاری از تریدرها به اشتباه حدس زده بودند بیت‌کوین سقوط می‌کند.

چرا پاول فکر می‌کند قیمت بیت‌کوین افزایش می‌یابد؟

شاید یکی از دلایل افزایش قیمت بیت‌کوین افرادی باشندکه با فروش کوتاه‌مدت روی کاهش قیمت این رمزارز شرط‌بندی کرده بودند، آن‌ها اشتباه کردند و در نتیجه فروش کوتاه‌مدت کاهش یافت.

زمانی که قیمت دارایی به‌طور غیرمنتظره‌ای افزایش می‌یابد، ممکن است فشار فروش کوتاه‌مدت رخ دهد و باعث وحشت فروشندگان کوتاه‌مدت شود و رمزارزهای که قرض گرفته‌اند دوباره بخرند تا زیان خود را به حداقل برساند. این فشار خرید می‌تواند قیمت دارایی را بیشتر افزایش دهد و یک چرخه مداوم ایجاد کند که منجر به افزایش شدید قیمت می‌شود.

در مورد بیت‌کوین، چنین فشارهایی در گذشته نقش مهمی در افزایش قیمت داشتند، زیرا سرمایه‌گذاران به اشتباه بر روی انعطاف‌پذیری و پتانسیل بلندمدت ارز دیجیتال شرط‌بندی کرده‌اند.

از آنجایی که سرمایه‌گذاران بیشتری ارزش بیت‌کوین را می‌شناسند و آن را به‌عنوان یک دارایی مشروع می‌پذیرند، کاهش فروش کوتاه‌مدت می‌تواند منجر به افزایش قیمت شود.

پاول می‌گوید:

فرضیه کلی من این است که بازار فشرده‌تر از انتظار مردم خواهد بود…..بنابراین فکر می‌کنم احتمالا سریع‌تر از آنچه اکثر مردم انتظار دارند به 50000 دلار برسیم. امسال؟ آیا در عرض 12 ماه آینده؟ شاید.

انفجار قیمت بیت‌کوین؟

پاول پیش‌بینی می‌کند که در آینده قیمت ارزهای دیجیتال به‌ویژه بیت‌کوین ممکن است افزایش چشمگیری داشته باشد. از آنجایی که مردم اعتماد خود را به سیستم بانکداری سنتی از دست داده‌اند و به‌دنبال راه‌حل جایگزین می‌گردند، آن‌ها از ارزهای دیجیتال به ویژه در زمان بحران اقتصادی استفاده می‌کند.

پاول می‌گوید این علاقه فزاینده به ارزهای دیجیتال مشابه روندی است که در سال 2013 به‌وجود آمد که منجر به افزایش قابل توجهی در ارزش بیت‌‌کوین شد. ارزش کل بازار بیت‌کوین به 544 میلیارد دلار رسیده است.

باتوجه به این تحولات، پاول معتقد است که صنعت ارزهای دیجیتال در سال‌های آینده رشد قابل‌توجهی خواهد داشت و بیت‌کوین نیز در این زمینه پیشرو است. با این حال، او همچنین گفت که این رشد احتمالا با افزایش مقررات و بررسی‌های دقیق دولت‌ها و موسسات مالی همراه خواهد بود.

او به پتانسیل ارزهای دیجیتال برای متحول کردن صنعت مالی و آزادی این صنعت خوشبین است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.