۳ دلیل برای اینکه بیت‌کوین در آینده صعودی می‌شود

اخیرا بسیار از افراد در مورد عملکرد ضعیف بیت‌کوین صحبت کرده‌اند و بسیاری از تحلیلگران معتقدند در هفته‌های آتی شتاب افت قیمت آن بیشتر نیز می‌شود.

با این حال برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند به چند دلیل در آینده قیمت بیت‌کوین صعودی می‌شود.

نرخ هش بیت‌کوین

نرخ هش بیت‌کوین معیاری است که میزان قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به ماینینیگ بیت‌کوین را نشان می‌دهد. اخیرا این معیار به رکورد بالایی رسیده است که نشان دهنده قدرت کلی شبکه و افزایش علاقه ماینرها به استخراج این رمزارز است. این وضعیت نشان می‌دهد که امنیت بیت‌کوین هیچ‌وقت تا این حد بالا نبوده است همچنین اینکه ماینرها به آینده شبکه بیت‌کوین اعتماد دارند.

در مورد اینکه آیا نرخ هش بالا یک سیگنال صعودی محسوب می‌شود یا خیر، اختلاف نظر وجود دارد. برخی از سرمایه‌گذاران این را نشانه‌ای برای افزایش قیمت در آینده نزدیک می‌دانند، در حالی که برخی معتقدند هیچ همبستگی بین قیمت و نرخ هش وجود ندارد.

اما زمانی که به داده‌های سال گذشته نگاه می‌کنیم، به نظر می‌رسد یک همبستگی بین نرخ هش و قیمت وجود دارد.

c1caa245 fd19 4398 a3ac 88beb6708c57

این کاملا منطقی است که با افزایش قیمت، میزان استخراج بیت‌کوین بیشتر شود. با افزایش نرخ هش، سختی استخراج نیز افزایش می‌یابد، این به این معناست که برای استخراج ۱ بیت‌کوین به انرژی بیشتری نیاز است.

وقتی نرخ هش افزایش می‌یابد قیمت برای مدت کوتاهی پایین می‌ماند زیرا هزینه تولید ماینرها افزایش یافت و در نتیجه سود استخراج‌کنندگان کاهش یافت. بنابراین یا باید قیمت افزایش یابد و یا نرخ هش در مقطعی دوباره کاهش یابد.

در حال حاضر، قیمت به‌طور قابل توجهی نسبت به نرخ هش کاهش یافته است. اخرین باری که این اتفاق در ژوئن رخ داد باعث یک رشد قیمت شد.

افزایش دارندگان بیت‌کوین

میزان افرادی که بیت‌کوین دارند در دوران که بازار نزولی بود افزایش یافت. برای اولین بار تعداد کیف پول‌هایی که ۰/۱ بیت‌کوین یا بیشتر دارند به ۱۲ میلیون رسید.

این نشان می‌دهد که جامعه علی‌رغم روند قیمتی به این دارایی اعتماد دارد. حتی با کاهش قیمت‌ها، پذیرش در حال رشد است.

b4c40f5b 6994 4799 951e 10cbb019feed2222

در حالی که ۰/۱ بیت‌کوین زمان مبلغی ناچیز بود اما در حال حاضر این مقدار برابر با ۲۵۰۰ دلار است. ۱۲ میلیون نهادی که این مقدار بیت‌کوین را خریدند نشان می‌دهند جامعه تا چه حدی به چنین سرمایه‌گذاری اعتماد دارد.

کاهش موجودی بیت‌کوین در صرافی‌ها

تعداد کیف پول‌هایی که مقادیر قابل توجهی بیت‌کوین دارند نیز افزایش یافت. در حالی که میزان نگهداری بیت‌کوین در صرافی‌ها بعد از سقوط FTX در سال ۲۰۲۲ روند کاهشی داشت. نگهداری بیت‌کوین احتمالا نشان دهنده بی‌علاقگی هولدرها به فروش آن در آینده نزدیک است.

در هفته گذشته موجودی بیت‌کوین در صرافی‌ها از ۱/۸۸ میلیون به ۱/۸۴ میلیون کاهش یافته است. از لحاظ تاریخی خروج توکن‌ها از صرافی باعث افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شود.

در مجموع این سه معیار نشان می‌دهد که علاقه سرمایه‌گذاران برای خرید بیت‌کوین قوی‌تر از همیشه شده است. ماینرهای بیت‌کوین به ماینینگ ادامه می‌دهند، هولدرها به جمع‌آوری ادامه می‌دهند و افراد همچنان توکن‌های خود را حفظ می‌کنند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥