احتمال افزایش سریع قیمت بیت کوین با رسیدن RSI به پایین‌ترین سطح ۵ سال گذشته

در تاریخ ۲۲ آگوست، بیت‌کوین از روندهای فعلی خود منحرف شد و قیمت آن به ۲۶ هزار دلار رسید، که به عنوان یک نقطه کانونی برای حرکات روزانه آن محسوب می‌شود. با توجه به اینکه RSI شرایط اشباع فروش را نشان می‌دهد، بیت‌ کوین ممکن است به سطوح دو ماه گذشته برسد، اما با این حال برای سومین روز متوالی است که در سطح فعلی نوسان می‌کند.

این نکته قابل ذکر است که تحلیل اردر بوک سفارشات اسپات BTC/USD در بایننس کمبود چشمگیر نقدینگی را به تصویر می‌کشد و پتانسیل سویینگ‌های قیمتی را افزایش می‌دهد. پیامدهای این اتفاق برای خریداران ممکن بود گران تمام شود، زیرا یک سقوط دیگر که قیمت را به کف پایین خود می‌رساند می‌توانست سطح حمایت ۲۰ هزار دلار را هم در معرض خطر قرار دهد و این به معنای ریزش قابل‌توجه قیمت است.

Untitled 3 3

میشائیل ون ده پوپ، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت معاملاتی Eight، به سیگنال‌های اشباع فروش بیش از حد که توسط RSI صادر شده‌اند اشاره کرده که سطوحی را نشان می‌دهد که آخرین بار در سقوط سال ۲۰۱۸ و فروپاشی بازار در پی کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰ دیده شده بود. ون ده پوپ الگوی تاریخی ریکاوری V-شکل را پس از این چنین شرایطی مشاهده کرده، که به معنای احتمال بازگشت بیت‌ کوین به سمت ۲۶،۵۰۰ دلار یا فراتر از آن است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات