توقف برداشت بیت‌کوین در بایننس به مدت 12 ساعت! ماجرا چیست؟

صرافی بایننس برای دومین بار در 8 مه برداشت بیت‌کوین را متوقف کرد و توضیح داد علت این امر حجم بالا برداشت‌های معلق است.

در 8 می بایننس در توییت اعلام کرد موقتا امکان برداشت بیت‌کوین وجود ندارد زیرا حجم بزرگی از تراکنش‌های معلق وجود دارد.

وی توضیح داد که تراکنش‌ها همچنان معلق هستند زیرا کارمزدهای تعیین شده آن‌ها افزایش اخیر هزینه گس شبکه بیت‌کوین را پیش‌بینی نکرده بود.

نوبیتکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10

این صرافی دو ساعت بعد، توییت اولیه خود را به‌روزرسانی کرد و گفت برداشت بیت‌کوین‌های تعلیق شده با کارمزد بالاتری از سر گرفته می‌شود.

این شرکت در ادامه توضیح داد که در حال کار بر روی فعال کردن برداشت‌ها از طریق شبکه لایتنینگ است که می‌تواند به کاهش چنین توقف‌های برداشتی در آینده کمک کند.

پیش از این در 7 می، بایننس مجبور به توقف موقت برداشت بیت‌کوین شده بود و علت آن را سرریز شدن تراکنش‌های روی بلاک‌چین توضیح داده بود. پس از یک و ساعت و نیم برداشت‌ها را دوباره باز کرد.

در آن زمان mempool بیت‌کوین حدود 400000 تراکنش معوق بود که منتظر پردازش بودند. طبق داده‌های mempool.space، این رقم در زمان توقف دوم برداشت بایننس به نزدیک 485000 رسید.

Mempool ناحیه‌ای است که تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین قبل از تایید توسط هر گره بلاک‌چین، منتظر می‌مانند.

براساس داده‌ها، بایننس در 7 می شاهد جریان‌ منفی خروج بیت‌کوین بود که حدود 175650 بیت‌کوین به ارزش حدودی 4.95 میلیارد دلار از صرافی خارج شد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.