بروکر fondex
0 ( 0 )

جزئیات بروکر fondex | هر آنچا باید درباره بروکر فاندکس بدانید!

تاریخ تأسیس :
دفتر مرکزی :
حداقل واریزی :
حداکثر لوریج :
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

بررسی و معرفی بروکر fondex

بروکر Fondex با نام Fondex Global Limited یک شرکت مستقل است که تحت قوانین سیشل ثبت شده است. بروکر فاندکس یک کارگزار مناسب برای کسانی است که قصد دارند مجموعه‌ای متنوع از نمادهای معاملاتی را در فارکس معامله کنند.

fondex home page

بروکر فوندکس به مشتریان امکان دسترسی به بیش از 1000 ابزار معاملاتی را در 7 نوع دارایی می‌دهد. Fondex در سال 2017 تاسیس شده است و از سابقه کاری متوسطی برخوردار است.

این بروکر از نرم افزار متاتریدر پشتیبانی نمی‌کند و تنها امکان معامله در پلتفرم cTrader را خواهید داشت. این پلتفرم دارای بیش از 70 اندیکاتور، 40 تایم فریم و 9 نمودار مختلف است.

طبق اعلام بروکر Fondex، مشتریان این بروکر از این پس تحت پوشش بروکر TOPFX فعالیت می‌کنند. لذا مشتریانی که قصد ثبت نام دارند باید از وبسایت بروکر تاپ اف ایکس اقدام نمایند.

fondex notice

اعتبار و امنیت بروکر فاندکس

همانطور که اشاره کردیم، این بروکر دارای نزدیک به 5 سال سابقه کاری است که در صنعت فارکس اعتبار متوسط را به همراه دارد. بیایید نگاهی به مجوز قانونی این بروکر بیاندازیم.

بروکر Fondex تحت نام Fondex Limited، شرکتی است که تحت قوانین سیشل ثبت شده و دارای مجوز از اداره خدمات مالی (FSA) سیشل با مجوز فروشنده اوراق بهادار می‌باشد. این مجوز به نام آقای الکساندروس زیسیس کاتساروس ثبت شده است.

بروکر fondex

بروکر فوندکس تحت این مجوز به تمام مشتریان جهانی خود خدمات ارائه می‌دهد. البته توجه داشته باشید که رگولاتوری FSA سیشل آفشور است و اعتبار بالایی ندارد.

این بروکر قبلا رگوله Cysec را داشته که به دلایلی در حال حاضر منحل شده است.

بروکر فوندکس از پروتکل‌های امنیتی استاندارد صنعت فارکس برای ایمن‌سازی داده‌های مشتری، از جمله تراکنش‌های رمزگذاری شده 512 بیتی استفاده می‌کند.

اعتبار بروکر فوندکس

اعتبار بروکر فاندکس در منابع جهانی در سطح متوسط قرار دارد. با این حال گزارش کلاهبرداری از این بروکر به ثبت نرسیده است. ما حجم مشتریان و ترافیک ورودی به وبسایت آن را بررسی کردیم که در سطح قابل قبولی بود.

در تصویر زیر می‌توانید سابقه دامنه سایت بروکر را مشاهده کنید که بیش از یک دهه عمر دارد.

fondex domain analyze 1

Fondex پراکندگی مشتری مناسبی دارد و تقریبا در همه قاره‌ها فعال است. در تصویر زیر می‌توانید این پراکندگی مشتریان بروکر را مشاهده کنید.

fondex Geographic Distribution

معامله در بروکر Fondex

خوشبختانه برای شروع فعالیت در بروکر فاندکس، نیازی نیست مبلغ زیادی سرمایه‌گذاری کنید! این بروکر محدودیت حداقل واریز ندارد و می‌توانید حتی با 1 دلار شروع به کار کنید.

فوندکس از حساب‌های متنوع پشتیبانی نمی‌کند و تنها یک حساب معاملاتی در پلتفرم سی تریدر دارد. با این حال، امکان تغیرات در همین حساب میسر است:

حساب استاندارد

این حساب اصلی بروکر است. در نسخه استاندارد، امکان دسترسی به تمام دارایی‌های قابل معامله را خواهید داشت. حداقل سپرده وجود ندارد و حداقل اندازه تجارت یک میکرو لات است. اسکالپینگ، هجینگ، کپی، و معاملات خودکار در این حساب در دسترس هستند.

حساب اسلامی

مناسب برای معامله‌گرانی که به دلایل شرعی، نمی‌خواهند بهره شبانه پرداخت یا دریافت کنند. این همان حساب استاندارد است و فقط سوآپ ندارد. برای درخواست حساب بدون سوآپ، معامله گران باید فرم درخواست را در وب سایت پر کنند و آن را به پشتیبانی ایمیل کنند.

حساب حرفه‌ای

برای اینکه بتوانید حسابتان را حرفه‌ای کنید، باید برخی شرایط را داشته باشید. شما باید ۱۰ تراکنش بزرگ در هر سه ماه داشته باشید، سپرده بیش از 500000 یورو داشته باشید یا حداقل یک سال در صنعت مالی کار کرده باشید.

در حساب حرفه‌ای سفارشات زیر 30 میلی ثانیه اجرا می‌شوند، به عمق بازار دسترسی خواهید داشت، اهرم تا 1:500 و حداقل اسپرد 0 پیپ برای شما در دسترس است.

حساب معاملاتی بروکر Fondex از مدل اجرای ترکیبی ECN/STP پیروی می‌کند که اجرای سریع را با اسپرد‌های انعطاف‌پذیر به ارمغان می‌آورد.

ابزارهای معاملاتی بروکر فاندکس

در بروکر فاندکس بیش از 600 دارایی تجاری موجود است. این پلتفرم دسترسی به بیش از 80 جفت فارکس، از جمله جفت‌های اصلی و فرعی را فراهم می‌کند. همچنین 15 شاخص عمده جهانی، بیش از 500 سهم، به علاوه فلزات، انرژی و ETF در دسترس است. 

از نظر تعداد نماد معاملاتی، بروکر فوندکس با برترین کارگزاران فارکس در سال 2023 رقابت می‌کند!

هزینه‌ها و اسپرد بروکر فوندکس

اسپرد و معاملات در بروکر Fondex معقول است. اسپردها از 0.0 پیپ در حساب حرفه‌ای و 0.5 پیپ در نوع استاندارد شروع می‌شوند. میانگین اسپرد در جفت ارز EURUSD و GBPUSD به ترتیب 0.78 و 0.95 پیپ است.

کمیسیون‌ها نیز شفاف هستند و به ازای هر 100 هزار دلار حجم معاملات در فارکس، فلزات و انرژی‌ها، 2.5 دلار کمیسیون باید پرداخت کنید.

همچنین به ازای 100 سهم و ETF، از هر طرف یک دلار هزینه دریافت می‌شود، در حالی که در شاخص‌ها و ارزهای دیجیتال کمیسیون صفر است.

به طور کلی، بروکر Fondex هزینه‌های کمی در معاملات دارد.

ثبت نام در بروکر Fondex!

ثبت نام در بروکر Fondex شاید برای تریدرهای خارجی مناسب باشد، اما برای ایرانیان خیر! این بروکر از نظر ما در سطح متوسطی قرار دارد اما با همین حال، برخی موارد وجود دارد که کار کردن ایرانیان در آن را با ریسک همراه می‌کند.

این بروکر قبلا مشتریان ایرانی را قبول نمی‌کرد، اما از زمانی که رگوله Cysec خود را از دست داده، نام ایران به لیست کشورهای آن اضافه شده است! با این حال، ثبت نام ایرانیان را به صورت غیر رسمی انجام می‌دهد!

نبود پشتیبان فارسی و روش‌های مناسب واریز و برداشت برای ایرانیان هم می‌توانند چالش‌هایی را برای تریدر ایرانی به وجود بیاورند!

بروکر فوندکس یک کارگزار غیرقانونی یا نامعتبر نیست، اما از آنجایی که در حال حاضر بروکرهای زیادی وجود دارد که برای ایرانیان مناسب هستند، لذا پیشنهاد می‌کنیم در کارگزاری‌هایی که با ریسک همراه هستند فعالیت نکنید!

از طرف دیگر، از آنجایی که حداقل مبلغ دپازیت در این بروکر فقط 1 دلار است، در صورت تمایل می‌توانید مدتی را در آن کار کنید تا از نقاط ضعف و قوت آن بیشتر مطلع شوید.

از طریق صفحه بروکرهای فارکس می‌توانید لیست کامل آنها را مشاهده نمایید.

پرسش‌های متداول

این بروکر توسط FSA سیشل رگوله شده است.

این بروکر در سال 2017 تاسیس شده و نزدیک به 5 سال سابقه دارد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)