تحلیل بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین | عبور از موانع و فتح قله جدید

تحلیل بیت کوین

مطالعه در 3 دقیقه

شماتیکی (خط آبی) که در تصویر زیر مشخص است، تحلیلی کلی از بیت‌کوین است که در ۱۱ دی منتشر شد. این دیدگاه تا آخرین لگ نزولی درست پیش رفت اما محدوده ۴۵۰۰۰ دلار که انتظار برگشت قیمت از آن را داشتیم، با قدرت شکسته شد و با ایجاد یک سقف بالاتر، موج صعودی دیگری شکل گرفت.

هانت ناحیه ۴۰۰۰۰ دلار یکی از دلایلی بود که به ایجاد سقفی جدید کمک کرد؛ بیت‌کوین با این حرکت ظاهرا سفارش‌های لازم برای این موج را جمع‌آوری کرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

تصویر زیر چارت هفتگی بیت‌کوین است که نشان می‌دهد قیمت درون یک کانال صعودی در حال حرکت است. کلوز این کندل بالاتر از ۵۲۰۰۰ دلار بسته شد و از لحاظ کندل شناسی، کندل نسبتا قوی هست که انتظارات از بیت‌کوین را به سمت صعود بیشتر سوق می‌دهد. کندل امروز (روزانه) نیز تا لحظه نگارش این مقاله، قدرتمند ظاهر شده و پتانسیل شکست ناحیه ۵۲۸۰۰ دلار را دارد؛ این موارد سناریوی صعود بیشتر تا نواحی ۵۷۰۰۰ دلار برای بیت‌کوین را محتمل کرده اما موارد و سناریوی دیگری نیز وجود دارند که آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

یکی از این موارد اشباع خرید در اندیکاتور RSI است که می‌تواند مانعی برای صعود شود. همچنین بین قیمت و این اندیکاتور واگرایی رخ داده است که این مورد نیز به نوبه خود در عدم رشد قیمت تأثیر خواهد بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین

بر خلاف کندل هفتگی، در چارت ۴ ساعته صعودی همراه با واگرایی و ضعف مشاهده می‌شود. در صورتی که قیمت نتواند سقف قبلی را پر قدرت شکست دهد و تنها هانتی در آن ناحیه صورت بگیرد، احتمال شروع اصلاح وجود خواهد داشت.

قیمت در این تایم‌فریم در حال ساخت الگوی دابل تاپ یا دو قله هست، اگر شکست کامل رخ نداد (سقف هانت شد) و حمایت محدوده ۵۰۰۰۰ دلار به پایین شکسته شد، احتمال شروع اصلاح قوت می‌گیرد. برای تغییر ساختار هم در این تایم‌فریم باید کف ۴۸۳۰۰ دلار شکسته شود.

در این هفته نیز، اگر کلوز کندل هفتگی پایین‌تر از Low کندل هفته گذشته یعنی ۴۷۸۰۰ دلار بسته شود، احتمال اصلاح گسترده‌تری وجود خواهد داشت.

پیش بینی قیمت بیت کوین

به طور خلاصه

اگر ناحیه ۵۲۸۰۰ تا ۵۳۳۰۰ دلار به صورت پرقدرت شکسته شود و برگشت سریعی وجود نداشته باشد، سناریوی اصلاح باطل خواهد شد. در غیر این‌صورت می‌توان سناریوی بالا را معتبر در نظر گرفت.

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید