تحلیل تکنیکال بیت کوین | بررسی چارت BTCUSDT

مطالعه در 2 دقیقه
پیش بینی قیمت بیت کوین

همانطور که در تحلیل‌های قبلی به فاز اصلاحی بیت کوین اشاره شده بود، اکنون در حال نزدیک شدن به این ریزش احتمالی قرار گرفته‌ایم. تمام نقاطی که از قبل بر روی چارت مشخص شده بودند دارای اعتبار هستند. در این مقاله قصد داریم نواحی و حرکات را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

سطوح ۴۳۳۰۰ تا ۴۶۲۰۰ دلار، یک ناحیه عدم تعادل برای بیت‌کوین است که قیمت به آن رسید اما انتظار می‌رود به مقدار بیشتری در این ناحیه نفوذ داشته باشد.

منطقه قیمتی ۴۴۸۰۰ دلار یک ناحیه بهینه شده برای بیت‌کوین است و احتمال واکنش قیمت به این ناحیه و انجام اصلاح قیمتی در آن وجود دارد.

البته باید به این نکته توجه داشت که این سطح مقاومتی، تنها به لحاظ احتمال، قوی‌تر از سایر سطوح مقاومتی است و این امکان نیز وجود دارد که با نوسانات شدیدتر، سطوح دیگر نیز مورد آزمایش قرار گیرند.

به طور کلی، انتظار ما ریزش قیمت است و باید با رصد شرایط بازار و دریافت تأییدیه‌های لازم، منتظر فرصت مناسب برای ورود به معامله باشیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین

در تایم‌فریم ۴ ساعته نیز احتمال یک حرکت به سمت مقاومت ۴۴۸۰۰ دلار با توجه به نقدینگی، وجود دارد. اما تا حدودی ضعف در روند و واگرایی هم دیده می‌شود بنابراین به سناریوی نزول از همین نقطه نیز باید توجه کرد. در صورت شکست حمایت ۴۱۶۰۰ این سناریو قوی‌تر خواهد شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

به‌طور خلاصه:

حرکت به سمت مقاومت ۴۴۸۰۰ دلار محتمل‌تر به نظر می‌رسد که در این صورت باید واکنش قیمت به این ناحیه را سنجید. شکست حمایت ۴۱۶۰۰ هم ریزش به ۴۰۰۰۰ دلار و سپس نواحی پایین‌تر را تقویت خواهد کرد.

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

امیر مهراد
تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده