تحلیل نمودار بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته حدود 0.3 درصد افزایش یافت و این آخرین افزایش در هفته‌ای بود که شاهد افزایش حدود 8 درصدی ارزش این ارز دیجیتال بودیم.

با تمام شدن ماه اکتبر، سرمایه گذاران ممکن است بخواهند قبل از بررسی وضعیت فعلی و آینده این ارز دیجیتال به گذشته چارت آن‌ نگاهی بیندازند.

در 13 ژوئن، ارزش بیت‌کوین 15 درصد سقوط کرد. از همان تاریخ قیمت BTC شروع به نزدیک شدن به سطح AVWAP (قیمت میانگین وزنی حجم) کرده است. مفهوم این امر این است که در طول همه آشفتگی‌ها و اضافه‌کردن حجم دارایی‌ها، سرمایه‌ گذارانی که از 13 ژوئن به بعد وارد معامله‌ی خرید شده بودند به طور متوسط ​​به وضعیت سربه‌سر در معالات خود نزدیک‌تر می‌شوند.

تحلیل نمودار بیت‌کوین | چارت BTC/USD
نمودار روزانه‌ی BTC/USD

در نمودار بالا اندیکاتور RSI با دوره‌ی 14 لول 50 را رد کرده و روندی صعودی دارد که می‌تواند یک سیگنال صعودی برای بیت‌کوین باشد اما با توجه به اینکه سطوح AVWAP اغلب می‌توانند به عنوان سطوح حمایت یا مقاومت عمل کنند، می‌تواند موجب جلوگیری از این صعود شود پس اگر می‌خواهید وارد معامله‌ی خرید بر روی این نماد شوید، ابتدا صبر کنید تا قیمت از سطح AVWAP بگذرد و در بالای این سطح تثبیت شود.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.