تحلیل بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین | بررسی شاخص TOTAL در ۱۰ بهمن

تحلیل بیت کوین

مطالعه در 3 دقیقه

بیت‌کوین در روز دوشنبه، ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، برای اولین بار از زمان راه اندازی ETF، به نقدینگی زیر ۴۰۰۰۰ سقوط کرد. این ریزش تا ۳۸۵۰۰ دلار ادامه یافت؛ سپس به سمت بالا برگشت و اکنون در محدوده ۴۳۰۰۰ دلار قرار دارد.

در هفته گذشته، شاهد خروج معنادار سرمایه از محصولات کریپتویی بودیم. خالص خروج سرمایه از این محصولات در این هفته به ۵۰۰ میلیون دلار رسید که در مدت اخیر بی‌سابقه بوده است.

این شرکت از ابتدای تایید ETF‌های بیت‌کوین در ۱۱ ژانویه تا کنون بیش از ۵ میلیارد دلار خروجی داشته است. (در تحلیل قبلی به یکی از مهم‌ترین دلایل خروج سرمایه از گری اسکیل اشاره شده است.)

نکته امیدوارکننده این است که فشار فروش از صندوق Grayscale در هفته گذشته کاهش یافته است. این روند کاهشی احتمالاً در هفته جاری نیز ادامه خواهد یافت. کاهش فشار فروش باعث افزایش قیمت بیت کوین در روز جمعه شد.

همچنین، سایر ناشران ETF نیز با کاهش میزان فروش Grayscale، خرید خود را کاهش داده‌اند. این امر می‌تواند به دلیل هماهنگی بین ناشران برای تعدیل عرضه و تقاضا باشد یا اینکه قیمت‌های بالای ۴۰-۴۲ هزار دلار در حال حاضر برای خریداران ETF جذابیت چندانی ندارد.

در کوتاه مدت، میزان عرضه Grayscale و تقاضای سایر ناشران ETF می‌تواند بر روند بازار تأثیرگذار باشد. کاهش عرضه Grayscale، به‌ویژه اگر با افزایش تقاضا برای واحد‌های ETF همراه شود، می‌تواند نویدبخش روزهای مثبتی برای بازار در کوتاه مدت باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

در تایم‌فریم ۱ ساعته، بیت‌کوین با مقاومتی در محدوده ۴۵۰۰۰ دلار مواجه است. علاوه بر این، بین قیمت و اندیکاتور RSI واگرایی وجود دارد. این عوامل می‌تواند منجر به تضعیف روند صعودی در این تایم‌فریم شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین

شاخص TOTAL

شاخص TOTAL، شاخصی است که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. این شاخص توسط وب‌سایت تریدینگ ویو محاسبه می‌شود و شامل قیمت و تعداد کل ارزهای دیجیتال در گردش است.

شاخص TOTAL می‌تواند برای ارزیابی وضعیت بازار رمزارزها استفاده شود. به‌طور کلی، افزایش شاخص TOTAL نشان‌دهنده افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به بازار رمزارزها و افزایش قیمت رمزارزها است. کاهش شاخص TOTAL نیز نشان‌دهنده کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به بازار رمزارزها و کاهش قیمت رمزارزها است.

شاخص TOTAL همچنین می‌تواند برای مقایسه عملکرد بازار رمزارزها با سایر بازارهای مالی استفاده شود.

چارت زیر نماد شاخص TOTAL را نشان می‌دهد؛ در تایم‌فریم ۴ ساعته این شاخص با تغییر ساختار مواجه شده است که می‌تواند روند اصلی صعودی را تضعیف و آن را برای مدت طولانی‌تری در اصلاح قرار دهد.

شاخص TOTAL در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومتی ۱.۶۷ است. این محدوده ممکن است برای شاخص مانعی ایجاد کند و باعث واکنش قیمتی به آن شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین

در صورت ریزش این شاخص می‌توان انتظار ریزش بیت‌کوین را نیز داشت. در صورتی که سناریوی صعود محتمل به نظر رسید، تحلیل آپدیت خواهد شد.

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید