مدیرعامل تتر و صرافی بیت‌فینکس به اتهام دستکاری بازار در دادگاه حاضر می‌شوند

پائولو آردونیو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل تتر و بیت‌فینکس (Bitfinex) قرار است این هفته در دادگاه به‌خاطر یک شکایت گروهی شرکت کند. این شکایت از سال ۲۰۱۹ هر دو شرکت را درگیر کرده است.

در ابتدا سال ۲۰۱۹ جیسون لیبوویتز (Jason Leibowitz) یکی از بنیانگذاران LeboBTC شکایتی به خاطر سوء رفتار مالی علیه بیت فینکس و تتر ثبت کرد. در این شکایت، شاکی خواهان خسارت بیش از ۱/۴ تریلیون دلاری شد. اتهامات این پرونده از کلاهبرداری بانکی تا پولشویی را شامل می‌شود. با این حال، تتر قاطعانه هرگونه تخلف را رد کرده است.

در این شکایت، کافی بودن ذخایر تتر نیز بررسی می‌شود.  تتر با سهم ۶۴ درصدی بر بازار استیبل کوین تسلط دارد که ارزش فعلی ان ۸۳/۶ میلیارد دلار است. با این حال، آژانس‌های نظارتی در آمریکا نگرانی‌هایی در مورد ذخایر تتر دارند. سال گذشته دادستان کل نیویورک تحقیقات در مورد تتر و بیت فینکس انجام داد که منجر به ممنوعیت فعالیت تجاری این دو نهاد در نیویورک شد.

فعالان بازار از نزدیک وقایع تتر و بیت فینکس را رصد می‌کنند. آنچه در دادگاه این هفته رخ می‌دهد می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر این شرکت‌ها و بازار گسترده ارزهای دیحیتال داشته باشد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥