خبر مهم: اعلام خرید صرافی  FTX توسط بایننس

مدیر عامل صرافی بایننس اعلام کرد که قصد خرید صرافی FTX را برای کمک به پوشش بحران نقدینگی این صرافی دارد. مدیر عامل صرافی  FTX این خبر را توسعه‌ای کاربر محور خواند که به نفع کل صنعت بازار کریپتوکارنسی است و باعث ایجاد یک اقتصاد جهانی بازتر می‌شود. این دو مدیرعامل با این خبر تکان دهنده بازار کریپتوکارنسی را متحول کردند.

بعد از اینکه مدیرعامل صرافی بایننس چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) اعلام کرد که این کمپانی موقعیت خود در توکن FTT در صرافی FTX  را تصفیه می‌کند، مدیرعامل صرافی اف‌تی‌ایکس ساموئل بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried ) در توییتر برای رد شایعات بین این دو صرافی یک پیام منتشر کرد.

مدیرعامل ‌FTX در 8 نوامبر در توییتر اعلام کرد که با بایننس بر سر یک معامله استراتژیک با هدف از بین بردن مشکلات نقدینگی و پوشش دارایی‌ها براساس 1:1 به توافق رسیده‌اند. او گفت ممکن است کمی طول بکشد تا معاملات تسویه شوند اما ما از تمام دارایی‌های مشتریان خود محافظت می‌کنیم.

نوبیتکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10

ساموئل بنکمن فرید گفت:

من می‌دانم که شایعاتی در رسانه‌ها درباره اختلاف بین دو صرافی وجود دارد. با این حال مدیران صرافی بایننس نشان داده‌اند که آن‌ها به اقتصاد جهانی بازارهای غیرمتمرکز متعهد هستند و به دنبال بهبود روابط با دیگر گروه‌های فعال در این بخش می‌باشند.

البته او در ادامه توضیح داد که FTX US و Binance US دو شرکت مجزا هستند که تحت تاثیر این معامله قرار نمی‌گیرند.

خرید صرافی  FTX توسط بایننس

ژائو نیز در 8 نوامبر در توییتر به این پیام مدیرعامل FTX پاسخ داد و گفت که مدیران این صرافی برای دریافت کمک به حل کمبود قابل توجه نقدینگی خود به بایننس مراجعه کردند. به گفته مدیرعامل بایننس، معامله که ساموئل بنکمن فرید به آن اشاره کرد، یک تعهدنامه غیرالزام‌آور است که در آن بایننس متعهد می‌شود به طور کامل از کاربران صرافی ‌ FTX پشتیبانی می‌کند.

ژائو توضیح داد که مدیران این صرافی در حال ارزیابی وضعیت واقعی صرافی اف‌تی‌ایکس هستند و این توانایی را دارند که در هر زمانی از این معامله خارج شوند. در ادامه ژائو توضیح داد که با پیشرفت معامله در روزهای آینده ارز دیجیتال FTT نوسان زیادی خواهد داشت.

اعلام معامله آزمایشی بین دو صرافی بزرگ تنها یک روز پس از آن منتشر شد که فرید در توییتر اعلام کرد وضعیت دارایی این صرافی خوب است و گزارش‌های مربوط به مسائل نقدینگی را شایعات نادرست دانست. همچنین مدیرعامل این صرافی از ژائو خواست تا صرافی‌ها برای ادامه راه با هم همکاری کنند. اما برداشت برخی از افراد از پاسخ ژائو در رسانه‌های اجتماعی این است که او ممکن است از معامله حمایت نکند. ژائو در یک پیام اعلام کرد که

در بازار آزاد می‌ماند.

به صورت کلی این خبر بر روی بازار کریپتوکارنسی تاثیر مثبتی گذاشت و روند قیمت بازار را معکوس و صعودی کرد.

اگر معامله بین صرافی ‌ FTX  و بایننس انجام شود، یک خرید بزرگ در بازار کریپتوکارنسی خواهد بود. گزارش‌های وجود دارد که صرافی کوین بیس (Coinbase) که رقیب بایننس است، قصد دارد صرافی BtcTurk را به مبلغ 3.2 میلیارد دلار خریداری کند.

منتظر خبرهای جدیدتر در خصوص خرید صرافی  FTX توسط بایننس باشید!

با مراجعه به صفحه اخبار سقوط FTX می‌توانید آخرین خبرها پیرامون سقوط این صرافی و اثرات آن بر بازار ارزهای دیجیتال را پیگیری کنید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.