بانک‌های آمریکایی 164.8 میلیارد دلار از فدرال رزرو وام می‌گیرند!

بانک‌ها در هفته اخیر مجموعا 164.8 میلیارد دلار از دو تسهیلات پشتیبان فدرال رزرو وام گرفتند که نشانه‌ای از تشدید فشارهای مالی پس از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی است.

داده‌های منتشر شده توسط فدرال رزرو نشان می‌دهد 152.85 میلیارد دلار استقراض در هفته منتهی به 15 مارس، یک رکورد بی سابقه است. بالاترین رکورد قبلی 111 میلیارد دلار بود که در طول بحران مالی 2008 به دست آمد.

در مجموع، این آمار نشان می‌دهد که سیستم بانکی هنوز شکننده است و در پی ورشکستگی بانک سیلیکون ولی کالیفرنیا و بانک سیگنچر نیویورک در هفته گذشته تشدید شده است. در حال حاضر بانک‌های آمریکایی با مشکل خروج سرمایه مواجه هستند.  

از سوی دیگر، داده های EPFR Global به نقل از بانک آمریکا نشان داد که وجوه بازار پول 113 میلیارد دلار ورودی جذب کرده اند که بیشترین میزان از آوریل 2020 است، در حالی که خزانه داری با 9.8 میلیارد دلار در هفته منتهی به 15 مارس بیشترین ورودی را از ماه می 2022 داشته است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.