بــهـــــــــار ۱۴۰۲ مرکز تحقیقات ایــران بروکـر

گزارش ارزیابی و اعتبارسنجی صرافی‌های ایرانی

گزارش سالانه عملکرد صرافی های ارز دیجیتال تحلیلی عمیق از عملکرد صرافی‌های ایرانی ارزدیجیتال فعال در ایران است. این گزارش اطلاعات ارزشمندی را در مورد عملکرد صرافی‌ها در سال گذشته ارائه می‌دهد و چالش‌های پیش‌روی صرافی‌ها را از دیدگاه کاربران بررسی می‌کند. برای تهیه این گزارش، ما با انجام تحقیقات و تجزیه و تحلیل گسترده‌ای از داده‌های استخراج شده از منابع متعدد، انجام دادیم. این گزارش در چندین بخش سازماندهی شده است که هر بخش بر جنبه خاصی از عملکرد صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی تمرکز دارد. به‌طور کلی، این گزارش مروری جامع از عملکرد صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی از دیدگاه کاربران در سال گذشته ارائه می‌کند و روندها، چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی این صنعت پویا و مهم را برجسته می‌کند. امیدواریم این گزارش منبع ارزشمندی برای سرمایه گذاران، متخصصان صنعت رمزارزها و بلاکچین و سایر ذینفعان علاقه‌مند به این حوزه باشد.

بخشی از نتایج و یافته های ارزیابی

داده‌های جالب!

% 0
۶۷ درصد صرافی‌ها به صورت OTC و فروشگاهی فعالیت می‌کنند.
% 0
تمام صرافی‌ها احراز هویت اجباری داشته و از قوانین پولشویی پیروی می کنند.
0 ٪
۶۶ درصد صرافی‌ها مدیران میانی خود را در شبکه های اجتماعی یا وبسایت معرفی کرده‌اند.
0 ٪
۲۵ درصد صرافی‌ها امکان قرار دادن حد ضرر را در پلتفرم خود قرار داده‌اند.
0 ٪
دارای بازار معاملاتی هستند و سرویس همتا به همتا (p2p) را توسعه داده اند.
% 0
۷۲ درصد صرافی‌ها برای کاربران خود اپلیکیشن اندروید ارائه می‌دهند.
% 0
۸۱ درصد صرافی‌ها چت و پشتیبانی آنلاین در وبسایت ارائه می‌دهند.
% 0
۷ درصد صرافی‌ها پشتیبانی فعال در پیام رسان تلگرام ارائه می‌دهند.
0 ٪
۱۸ درصد صرافی‌ها حجم معاملات انجام شده داخل صرافی خود را بیان می‌کنند.
% 0
۵۲ درصد صرافی‌ها مشخصات و هویت تیم اصلی را در وبسایت خود بیان می‌کنند.
% 0
۸۳ درصد صرافی‌ها در ساعات کاری پشتیبانی تلفنی ارائه می‌دهند.
% 0
۹۴ درصد صرافی‌ها آدرس دفتر اصلی خود را در وبسایت خود بیان کرده‌اند.

میانگین حجم روزانه معاملات صرافی های برتر (زمستان ۱۴۰۱)

  • ۶۹۲ میلیارد تومان
  • ۱۴۸ میلیارد تومان

  • ۴۰۴ میلیارد تومان

  • ۵۷میلیارد تومان

  • ۲۶۴ میلیارد تومان

  • ۲۰۶ میلیارد تومان

  • ۲۳ میلیارد تومان

  • ۲۳ میلیارد تومان 

0
میلیارد تومان

نمای کلی از میانگین نمرات ده صرافی برتر ارز دیجیتال

image 2023 03 29 17 33 33

نمره کلی

۷۹
از ۱۱۰

پشتیبانی و شفافیت

۲۲.۴۵
از ۲۵

سطح خدمات

۳۶.۸۰
از ۶۰

امنیت و اعتبار

۱۹.۷۵
از ۲۵

گزارش کامل صرافی‌های ارز دیجیتال در سال ۱۴۰۱ از طریق لینک‌های روبرو دانلود کنید.

پرسش‌های متداول

هدف از این گزارش سالانه ارائه تحلیلی عمیق از عملکرد صرافی‌های مختلف ایرانی در یک سال گذشته است. تا راهنمایی باشد جهت انتخاب صرافی مناسب ارز دیجیتال توسط کاربران.

این گزارش شامل بررسی فعال‌ترین صرافی‌های ایرانی در سال 1401 است. مبنای ارزیابی فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال، بررسی پارامترهای برخط همچون میزان بازدید سایت و تعداد کاربران فعال و موارد مشابه است.

برای تهیه این گزارش، تحقیقات و تجزیه و تحلیل گسترده‌ای از داده ها از منابع متعدد از جمله نظرات کاربران، بررسی‌های کارشناسی و .. انجام شد. 

مخاطبان هدف این گزارش ممکن است شامل سرمایه‌گذاران، متخصصان صنعت، سیاست‌گذاران، محققان و سایر ذینفعانی باشد که به درک عملکرد صرافی‌های ایرانی و عواملی که باعث موفقیت آنها می‌شوند، علاقه‌مند هستند.

اطلاعات این گزارش بسته به نیازها و علایق خاص خواننده می تواند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، سرمایه‍گذاران ممکن است از اطلاعات برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد انتخاب صرافی ارز دیجیتال استفاده کنند. متخصصان صنعت بلاکچین ممکن است از اطلاعات برای ارزیابی عملکرد خود یا شناسایی فرصت‌های بهبود استفاده کنند. سیاستگذاران ممکن است از اطلاعات برای اطلاع رسانی تصمیمات نظارتی یا نظارت بر سلامت صنعت، در میان سایر موارد بالقوه استفاده کنند.

جهت ارزیابی کیفیت عملکرد صرافی‌های رمزارزی فعال در بازار ایران، سیستم امتیازدهی مناسبی برای این پژوهش در نظر گرفته شده است. این سیستم با توجه به امتیاز کسب شده توسط هر صرافی، امکان اعطای استاندارد کیفی  A تا F را فراهم می‌کند. به این ترتیب، با به‌کارگیری این سیستم، عملکرد هر صرافی به صورت شفافیت بخشی شده و به راحتی می توان به تفکیک بخش های مختلف عملکرد صرافی‌ها را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد. با اعمال این سیستم امتیازدهی، ارزیابی کیفیت صرافی‌های رمز ارزی فعال در بازار ایران به صورت دقیق‌تر و بر اساس استانداردهای مشخص‌تر صورت می‌گیرد.

بررسی هر صرافی نیاز به منابع و اطلاعات مورد نیاز دارد. مکانیزم بررسی هر صرافی به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

اطلاعات مورد نیاز را از صرافی درخواست می‌کنیم.

بررسی وبسایت و منابع موجود در رابطه با صرافی.

ساخت حساب کاربری و تجربه معامله در صرافی.

بررسی نظرات کاربران.

مرتب سازی
ناشناس ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

چه فایده داره وقتی حتی زیر ده دلارم بخوای بگیری همه این صرافیا پولت رو سه روز نگه میدارن میگن پلیس فتا گفته

Mohammad Reza Hajizadeh ۱۲ دی ۱۴۰۲

Thanks

Bitsoli آقایی ۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام عرض ادب و احترام و تشکر بابت اطلاع رسانی در مورد صرافی ها امیدوارم به مسائلی فراتر از حجم معاملات و ارایه امارهای مثبت هم پرداخته بشه،اگر ملاحضات در بررسی صرافی ها و ارایه واقعیات و مشکلاتی که کاربران ممکنه با اون مواجه بشن و اطلاع کاربر از اینکه قوانین هم نمیتونه باعث احقاق حقشون بشه چون ذویارویی حقوقی و طرح دعوی از سوی یه کاربر مالباخته با قدرت و نفوذ و تیم وکلای صرافی ها و لابی بشدت قوی اونها حتی تصور احقاق حق از این طریق یا هرطریقی بسیار ساده لوحانه و مضحکه.این صرافی در رتبه دوم حجم معاملات و پلتفرم دانش بنیانی که در زمان معرفی اپلیکیشن در ویدیو مدیران حاضر با ماسکهاشون و دستهای روی چهره حاضر میشن ایا مدیرانش و تیمش رو معرفی کرده ایا میشه تو بدترین شرایط با مسولی تنها یک اشل بالاتر از کارمندان پشتیبانی صحبت کردغیرممکنه ،من تو اینن صرافی او ام پی فینکس به راحتی در یک روز تموم سرمایه ای که در یکسال به سختی و کم کم واریز کرده بودمو از دست دادم در یک بروزرسانی که بنظرم کاملا سوری بود و تنها قصد برداشتن سودها رو از پامپ به وجود اومده داشتن و البته معامله مستقیم با کاربرها و کلی عمل غیر قانونی و غیر انسانی دیگه که البته برای تموم ادعاهام کاملا مدرک قابل ارائه دارم و بی صبرانه اماده افشای اطلاعات و اسناد هستم و قضاوت رو بعد بررسی به شما میسپارم منکه تاوان اشتباهاتمو به فرض محال اشتباهم رو با تنبیهات پی در پی و مجازاتهای ارزی صرافی مذکور دادم اما صرافی خیر و با این داراییها و هدیه کردن اون با دست و دلبازی به کاربران جدید به چنین حجمی دست پیدا کرده این اصلا منصفانه نیست

کارشناس ایران بروکر ۱۶ مهر ۱۴۰۲

با سلام. سپاس از شما بابت به اشتراک گذاشتن تجربه خودتون و توضیحات مفید. متاسفانه همه بازارهای مالی جهان دارای ریسک هستند و به همین دلیل ما همیشه توصیه کردیم از پلتفرم های با سابقه و معتبر استفاده کنید. رسالت ایران بروکر ارائه اطلاعات به کاربران است تا راحتتر بتوانند پلتفرم مورد نظرشان را بررسی کنند و وظیفه بررسی، تحقیق و انتخاب با خود کاربر است.