امتیاز شما به این صرافی:

امتیاز ایران بروکر:
4/10
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

معرفی و بررسی صرافی کوین نیک | Coinnik

توقف فعالیت صرافی کوین نیک مارکت

صرافی کوین نیک همچون دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال در زمینه خرید و فروش رمزارزها فعالیت می‌کند. این پلتفرم فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرد و در ابتدا با نام “تتربالک” شناخته می‌شد. در سال 1398 فعالیت خود را گسترش داد، و با نام جدید کوین نیک، به فعالیت خود تا به امروز ادامه داده است. این پلتفرم در حال حاضر دارای دو وبسایت مجزا می‌باشد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

این صرافی در دی ماه 1401 اطلاعیه‌ای مبنی بر توقف فعالیت خود منتشر کرد.

نام صرافی

کوین نیک | Coinnik

امنیت

متوسط

امتیاز کاربران

0
(0)

نوع صرافی

ایرانی

سال تأسیس

1397

سال ثبت دامنه

دفتر مرکزی

تهران

ایمیل

info@coinnikmarket.com

تلفن

02147612345

تعداد توکن‌ها

53

کارمزد معاملات

حداکثر 0.33 درصد درصد

راه‌های پشتیبانی

تیکت, چت آنلاین, تلفنی

پشتیبانی ۲۴ ساعته

اپلیکیشن اختصاصی

پشتیبان تلگرام

کانال رسمی تلگرام

امکان معامله بدون احراز هویت

امکان ترید در بازار معاملاتی (P2P)

نگهداری دارایی در صرافی

افشای ریسک: مسئولیت انتخاب صرافی و مشکلات احتمالی آن و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();
فهرست مطالب

اطلاعیه توقف فعالیت صرافی کوین نیک

در دی ماه 1401 در شبکه‌های اجتماعی خبری مبنی بر توقف فعالیت صرافی کوین نیک منتشر شد که پس از بررسی، این خبر توسط تیم اجرایی این صرافی تایید شد.

این صرافی اعلام کرده به‌دلیل نبود قانون‌گذاری مشخص در فضای ارزهای دیجیتال کشور و مشکلات حاصل از آن، فعالیت پلتفرم معاملاتی خود را متوقف می‌کند.

این صرافی ارز دیجیتال اعلام کرده:

واریزهای ریالی و ارز دیجیتال به این صرافی طی ۲۴ ساعت آینده و معاملات از ۲۰ دی متوقف می‌شود. امکان برداشت دارایی‌ها تا تاریخ ۳۰ دی از طریق اپلیکیشن و وبسایت کوین نیک مارکت به‌صورت اتوماتیک وجود دارد و بعد از این تاریخ فرآیند جدید جهت دارایی‌های برداشت‌نشده متعاقباً از سوی این صرافی اعلام می‌گردد.

معرفی صرافی کوین نیک مارکت

طی سالیان گذشته بازار رمزارزها بشدت در میان مردم محبوب شده است، و هر روز به تعداد معامله‌گران آن اضافه می‌شود. شاید یکی از دلایل گسترش فعالیت مردم در حوزه ارزهای دیجیتال، وجود پلتفرم‌ها و صرافی های زیاد ارزهای دیجیتال باشد. صرافی کوین نیک مارکت مانند دیگر پلتفرم‌های فعال در این حوزه، بستری برای خرید، فروش و مبادله ارزهای دیجیتال است.

صرافی کوین نیک
تصویر وبسایت رسمی صرافی کوین نیک مارکت

صرافی کوین نیک مارکت یک پلتفرم ایرانی است که از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرد. این پلتفرم در حال حاضر در دو دامنه مختلف در دسترس است، و همچنان در حال گسترش فعالیت‌های خود می‌باشد. 

شما در صرافی کوین نیک مارکت امکان خرید و فروش بیش از 50 رمز ارز را خواهید داشت. رابط کاربری وبسایت صرافی این امکان را به کاربران می‌دهد که با کمترین اطلاعات در حوزه رمز ارزها نیز بتوانند از آن استفاده کنند. بهر حال قابل ذکر است که هیچ صرافی نمی‌تواند تمام نیازهای کاربران را تامین کنید و این صرافی هم معایبی دارد. با این حال در ادامه به بررسی و توضیح مزایا و معایب صرافی کوین نیک مارکت خواهیم پرداخت.

تفاوت کوین نیک با کوین نیک مارکت

اگر نام صرافی کوین نیک را سرچ کنید، با دو وبسایت متفاوت از این صرافی مواجه می‌شوید. این موضوع بسیاری از کاربران را گیج می‌کند و نمیدانند که باید در کدام دامنه ثبت نام کنند!

هر دو وبسایت متعلق به شرکت کوین نیک می‌باشد. تفاوت این دو وبسایت در نوع کاربری آنها می‌باشد. وبسایت کوین نیک در واقع به صرافی های خارجی متصل است و امکان خرید و فروش تمام رمز ارزها را دارید. در واقع شما در کوین نیک ارزهای دیجیتال را از صرافی خرید و به آن میفروشید.

شما در کوین نیک نمی‌توانید دارایی خود را نگهداری کنید و هنگام خرید و فروش باید آدرس یک کیف پول را وارد کنید.

صرافی کوین نیک
تصویر وبسایت کوین نیک

در مقابل کوین نیک مارکت قرار دارد که پلتفرم اصلی و ایرانی صرافی است. در این وبسایت معامله و خرید و فروش بصورت P2P است و بین کاربران، و بدون واسطه صورت می‌گیرد. شما در این پلتفرم امکان سفارش گذاری در قیمت دلخواه و نوسان گیری دارید. همچنین کاربران در این وبسایت دارای کیف پول اختصاصی هستند، و می‌توانند دارایی خود را در صرافی نگهداری کنند، و نیازی به خارج کردن آن و متحمل شدن هزینه کارمزد شبکه نیستند.

شما در کوین نیک مارکت به تعداد کمتری رمز ارز دسترسی دارید( 53 رمزارز).

صرافی کوین نیک مارکت چه ویژگی هایی دارد؟

با وجود تعداد زیاد صرافی شاید انتخاب برای کاربران کمی دشوار شده باشد. قطعا صرافی‌های داخلی هنوز راه زیادی برای پیشرفت و رسیدن به استانداردهای جهانی دارند. با این حال هر صرافی باید بتواند حداقل نیازهای کاربران خود را برطرف کند تا آنها بتوانند با خیال راحت به سرمایه‌گذاری بپردازند. در ادامه به برخی از جزئیات صرافی کوین نیک مارکت می‌پردازیم.

تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی کوین نیک مارکت

صرافی کوین نیک مارکت در تاریخ نگارش این مطلب، از 53 رمزارز پشتیبانی می‌کند. این تعداد نسبت به رقبا پائین است. با این حال اکثر ارزهای دیجیتال محبوب در این صرافی قابل معامله هستند.

صرافی کوین نیک مارکت
تصویر تعدادی از رمزارزهای موجود در صرافی

حساب دمو در کوین نیک مارکت

یکی از امکاناتی که این صرافی برای کاربران خود فرآهم کرده است، امکان معامله و تمرین در حساب آزمایشی می‌باشد. در صرافی کوین نیک مارکت یک حساب دمو با 50 میلیون تومان موجودی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا از طریق آن خرید و فروش انجام دهید. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر اینکه با چگونگی خرید و فروش بیشتر آشنا می‌شوید، بتوانید استراتژی های معاملاتی خود را تست کنید.

تمامی امکانات و شرایط در حساب آزمایشی، همانند حساب واقعی می‌باشد.

صرافی کوین نیک مارکت
تصویری از نمای حساب دمو

کارمزدها در صرافی کوین نیک مارکت

یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال، میزان کارمزدهای آن است. کارمزد معاملات در صرافی کوین نیک مارکت به صورت زیر است :

 • کارمزد از هر دو سمت معامله دریافت می‌شود.
 •  کارمزد معامله‌ خریدار رمزارز، از ارز دیجیتال خریدار شده کسر می‌شود.
 •  کارمزد معامله‌ فروشنده‌ رمزارز، از مبلغ دریافتی فروشنده کسر می‌شود.
 •  مبلغ کارمزد هر معامله در زمان ثبت سفارش، به کاربر نمایش داده می‌شود.

کارمزد خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر، به‌صورت پله‌ای محاسبه می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

صرافی کوین نیک مارکت

همچنین برداشت ریالی در این صرافی 4000 تومان کارمزد دارد.

ثبت نام در صرافی کوین نیک مارکت

ثبت نام در صرافی کوین نیک مارکت مراحل ساده‌ای دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. از طریق لینک ثبت نام موجود در همین صفحه وارد وبسایت اصلی صرافی شوید. بعد از ورود به صفحه ثبت نام با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

صرافی کوین نیک مارکت
تصویر صفحه ثبت نام صرافی کوین نیک مارکت
 1. ابتدا اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کنید.
 2. قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کرده، و در صورت موافقت، تیک مربوط به آن را بزنید.
 3. شما همچنین می‌توانید با اکانت گوگل خود نیز ثبت نام کنید.
 4. در مرحله بعدی اطلاعات شخصی و شماره موبایل خود را وارد کنید.
 5. یک کد تائید برای شما ارسال می‌شود که لازم است آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

توجه داشته باشید که فرآیند احراز هویت در صرافی کوین نیک مارکت اجباری است. مدارکی که برای احراز هویت لازم است عبارتند از:

 • عکس سلفی از خود که در آن تصویر کارت ملی نیز مشخص باشد.
 • تصویر کارت بانکی که قصد واریز و برداشت از آن را در صرافی دارید.
 • تائید شماره تماس ثابت

آیا صرافی کوین نیک مارکت مناسب است؟

با توجه به شرایط موجود برای فعالیت کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی، و محدودیت‌هایی که دارند،بهترین گزینه استفاده از صرافی‌های داخلی است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، قطعا صرافی‌های داخلی نمی‌توانند مانند پلتفرم‌ها خارجی، نیازهای کاربران را تامین کنند. با این حال، پلتفرم‌های داخلی طی سالیان گذشته، شاهد پیشرفت چشمگیری بودند.

صرافی کوین نیک مارکت می‌تواند برخی از نیازهای کاربران را در حوزه رمزارزها برطرف کند. پشتیبانی این صرافی با کمی تاخیر پاسخگو است، اما جوابگویی به کاربر را به خوبی انجام می‌دهند. تعداد پایین ارزهای دیجیتال، و نداشتن اپلیکیشن اختصاصی می‌تواند دو نقطه ضعف این صرافی باشد. همچنین نبود اطلاعات کافی در وبسایت شرکت، در مورد نوع امنیت صرافی و کارهایی که در این زمینه صورت گرفته، می‌تواند جز نقاط ضعف آن باشد.

از طرف دیگر، مشخصات و تصویر مدیران ارشد این صرافی در وبسایت شرکت قابل مشاهده است. این امر در کمتر صرافی داخلی مشاهده می‌شود، که یک نقطه مثبت است. همچنین وجود حساب آزمایشی، کیف پول اختصاصی، و کارمزدهای مناسب، از دیگر نقاط مثبت آن می‌باشد.

در حال حاضر صرافی‌های زیادی در حوزه رمزارزها فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید برای بررسی و مشاهده آنها، به صفحه صرافی‌ های ارز دیجیتال مراجعه کنید.

پرسش‌های متداول

تا این لحظه موردی برای ضعف امنیتی در صرافی کوین نیک مارکت گزارش نشده است. در هر صورت توصیه می‌شود از صرافی فقط برای مبادله استفاده کنید، و دارایی‌های خود را در کیف پول نگهداری کنید.

بله، برای شروع فعالیت در این صرافی، بعد از ثبت نام باید فرآیند احراز هویت را انجام دهید.

مزایا

معایب

نظر شما درباره‌ی صرافی کوین نیک | Coinnik چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کوکوین
کوینکس
نوبیتکس
بینگ ایکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.