آموزش کامل گرید تریدینگ بینگ ایکس

گرید تریدینگ بینگ ایکس

ماهیت اصلی گرید تریدینگ این است که در یک بازار پر نوسان در قیمت پایین خرید و در قیمت بالا فروش انجام شود تا به سود برسیم.

گرید ترید نیز همین کار را انجام می‌دهد، طبق پارامترهای از پیش تعیین‌شده به‌طور خودکار وقتی قیمت پایین است، سهام می‌خرد و زمانی که قیمت افزایش پیدا می‌کند، آن را می‌فروشد. تفاوت آن با معاملات عادی این است که در این روش معاملات تکرار می‌شوند. با استفاده از این روش ریسک معاملات کاهش پیدا می‌کند چراکه سرمایه‌گذاری شما به صدها موقعیت کوچک تقسیم می‌شود. با استفاده از گرید تریدینگ تا زمانی که بازار در نوسان است شما نیز سود کسب خواهید کرد.

گرید تریدینگ در بازار کریپتو

یکی از پر نوسان‌ترین بازارهای مالی، بازار ارز دیجیتال است و این بازار در تمام روزهای هفته باز است. بنابراین ابزار گرید تریدینگ کاملاً با ویژگی‌های منحصربه‌فرد بازار رمزارزها سازگار است.

انواع معاملات گرید در بینگ ایکس

ازجمله معاملات گرید موجود در بینگ ایکس (BingX Grid Trading) شامل گرید اسپات، گرید فیوچرز و گرید اسپات اینفینتی است.

کدام نوع گرید تریدینگ برای بازار فعلی مناسب است؟

ابتدا باید تفاوت بین این سه نوع گرید را درک کنید.

 گرید اسپات که یک نوع گرید تریدینگ کلاسیک است. پس از تعیین حد بالا و پایین قیمت، شبکه بارها و بارها در محدوده قیمت تعیین‌شده خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا را برای شما انجام می‌دهد.

 گرید اسپات اینفینیتی یک نوع گرید تریدینگ بدون محدودیت بالایی است. ارزش دارایی‌های دیجیتال از طریق خریدوفروش با یک نسبت ثابت حفظ می‌شود. به‌عنوان‌مثال، اگر شما 10000USDT بیت کوین دارید و سود Infinity Grid در هر شبکه را روی 1٪ تنظیم کنید، هر زمان که قیمت بیت کوین 1 درصد افزایش یابد، Infinity Grid این بخش افزایش یافته را می‌فروشد، و به شما امکان می‌دهد آربیتراژ مداوم را در یک بازار رو به رشد حفظ کنید.

گرید تریدینگ بینگ ایکس

 گرید فیوچر نیز یک نسخه پیشرفته‌تر از گرید اسپات است، معاملات گرید را با فرکانس بالا انجام می‌دهد. درواقع همان گرید اسپات است با این تفاوت که از اهرم استفاده می‌کند و درنتیجه سود بیشتر و بازدهی بالاتر را با میزان ریسک کمتر برای کاربران فراهم می‌کند.

باید به این نکته توجه کنید که نوسانات بازار ارزهای مختلف یکسان نخواهد بود و چنین استراتژی شبکه‌ای وجود ندارد که بتوان برای همه شرایط بازار اعمال کرد. شما می‌توانید بر اساس درک خود از اصول این سه حالت از گرید تریدینگ استفاده کنید.

بونوس بینگ ایکس

 به‌عنوان‌مثال، اگر انتظار دارید بازار نزولی باشد و نمی‌خواهید ارز خاصی را برای مدت طولانی نگه دارید، اما می‌خواهید از یک ارز پر نوسان برای کسب سود کوتاه‌مدت استفاده کنید، احتمالاً گرید تریدینگ فیوچرز برای شما مناسب خواهد بود. زیرا هنگام باز کردن یک پوزیشن، نیازی به داشتن همان ریسک پوزیشن اسپات نیست. تا زمانی که نوسانات در محدوده قیمت تعیین‌شده شما قرار داشته باشد، گرید به خرید کف کانال و فروش در بالا ادامه خواهد داشت، که می‌تواند توسط اهرم برای تقویت سود پشتیبانی شود.

آیا برای گرید تریدینگ باید منتظر کاهش قیمت باشیم؟

چشم‌انداز بلندمدت:

گرید تریدینگ یک استراتژی معاملاتی است که وابستگی کمتری به یافتن زمان بهینه در بازار دارد. این استراتژی با تنوع بخشیدن به موقعیت‌ها و زمان سرمایه‌گذاری، ریسک سرمایه‌گذاری شما را کاهش می‌دهد. بنابراین می‌توانید در هر زمان از گرید تریدینگ استفاده کنید.

دیدگاه کوتاه‌مدت:

در رابطه با گرید اسپات و گرید اسپات اینفینیتی باید گفت که یک موقعیت اولیه باز می‌شود و استراتژی گرید پس از سقوط شدید قیمت کریپتو آغاز می‌شود. در این حالت حاشیه امنیت بالاتری وجود دارد زیرا ارز فضای کمتری برای سقوط بیشتر دارد.

 گرید فیوچرز: در حال حاضر از جهت‌های خنثی، لانگ و شورت پشتیبانی می‌کند. ازآنجایی‌که در هنگام اجرای Futures Grid عملاً هیچ ارز دیجیتالی نگهداری نمی‌شود، قضاوت معقول در مورد روند قیمت آتی و تعیین محدوده قیمتی مناسب می‌تواند مهم‌تر از در نظر گرفتن سطح قیمت فعلی باشد.

آیا تازه‌کارها می‌توانند از گرید تریدینگ بینگ ایکس استفاده کنند؟

محور معاملات گرید خرید در کف و فروش در سقف برای کسب سود از نوسانات بازار است. گرید تریدینگ یک سیستم اجرای معاملات با مدیریت موقعیت است که توسط ابزارهای گرید تریدینگ بینگ ایکس به شکل خودکار اجرا می‌شود. این به شما کمک می‌کند که بر موانع انسانی در معاملات دستی غلبه کنید، زمان و انرژی شما را آزاد می‌کند و نیاز به نظارت بر بازار را در زمان واقعی از بین می‌برد.

اگر یک مبتدی گرید تریدینگ هستید، می‌توانید اولین استراتژی خود را به روش‌های زیر ایجاد کنید:

1. یک استراتژی از طریق کپی تریدینگ در بینگ ایکس باز کنید. گرید تریدینگ یک ابزار معاملاتی پیشرفته است. با کپی‌برداری از معامله گران حرفه‌ای برای ایجاد یک استراتژی شبکه در کپی تریدینگ، می‌توانید تنظیمات پارامترهای معامله گران باتجربه را برای شرایط مختلف کریپتو و بازار مشاهده کنید و به‌تدریج منطق آن‌ها را درک کنید.

2. خودتان گرید تریدینگ را با یک سرمایه‌گذاری کوچک امتحان کنید. برای اولین استراتژی خود، بهتر است BTC و ETH را انتخاب کنید که هر دو دارای ارزش بازار بالا و نقدینگی خوبی هستند. محدوده قیمت تعیین‌شده نباید خیلی کم باشد و عدد گرید نباید خیلی بزرگ باشد. به‌جای دنبال کردن آربیتراژ با فرکانس بالا در ابتدا، سعی کنید به سود کم قانع باشید.

هنگامی‌که به‌تدریج اصول معاملات گرید را درک کردید و از طریق تجربه عملی راحت‌تر شدید، می‌توانید با سرمایه‌گذاری قابل‌توجه‌تری یک استراتژی گرید تریدینگ ایجاد کنید.

کاربران می‌توانند از صفحه جدول کارمزد BingX دیدن کنند تا اطلاعات دقیقی در مورد نرخ‌های معاملات اسپات، معاملات فیوچرز و انواع دیگر کارمزدها به دست آورند.

آیا امکان از دست دادن پول در گرید تریدینگ وجود دارد؟

معاملات گرید یکی از کلاسیک‌ترین استراتژی‌های معاملاتی است. تعداد زیادی از کاربران از طریق گرید تریدینگ سود به دست آورده‌اند. شما می‌توانید ROI معاملات گرید سایر کاربران را در Copy Trading – Spot Grid مشاهده کنید.

گرید تریدینگ تضمین می‌کند که سود گرید به کاربران تعلق می‌گیرد. بااین‌حال، در مورد روند یک‌طرفه بازار، هزینه موقعیت‌های نگهداری شده شما ممکن است بیشتر از قیمت فعلی باشد که ممکن است باعث زیان‌های غیرقابل‌پیش‌بینی شود. بنابراین، پیاده‌سازی استراتژی معاملات گرید به مهارت‌هایی نیز نیاز دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که استراتژی شبکه شما در محدوده نوسانات اجرا می‌شود تا به‌طور مداوم آربیتراژ کنید.

چگونه معاملات گرید را شروع کنیم؟

شما می‌توانید وارد بخش Grid Trading در صفحه اصلی برنامه موبایل بینگ ایکس شوید.

همچنین می‌توانید از نسخه وب بینگ ایکس برای استفاده از استراتژی گرید، اقدام کنید.

در چه شرایطی باید از معاملات گرید استفاده کنم؟

 پس‌ازاینکه یک ارز دیجیتال افت کوتاه‌مدت را تجربه کرد، زمان بسیار خوبی برای استفاده از معاملات گرید است زیرا فضا برای کاهش بیشتر قیمت محدود است.

 هنگام مواجهه با یک آلتکوین پرطرفدار، مانند دوج کوین نوسانات قیمت به ناچار بالا خواهد بود درحالی‌که ارز در یک روند کلی قرار دارد. این نوع سناریو نیز برای باز کردن یک سفارش معاملات گرید مناسب است، زیرا به‌احتمال‌زیاد فرصت‌های آربیتراژ بیشتری وجود خواهد داشت. بااین‌حال، باید توجه داشت که حدود قیمت بالا و پایین استراتژی گرید و فاصله بین هر گرید باید اندازه مناسبی داشته باشد. همچنین مهم است که از گیر افتادن استراتژی در یک بازار یک‌طرفه آگاه باشید.

همچنین زمانی که احتمال می‌دهید یک ارز دیجیتال در بلندمدت روند رو به رشدی خواهد داشت، برای رسیدن به آربیتراژ مداوم می‌توانید از گزینه Spot Infinity Grid استفاده کنید.

آموزش معاملات گرید در بینگ ایکس

نحوه تنظیم حداکثر قیمت و حداقل قیمت در یک استراتژی گرید

آموزش معاملات گرید در بینگ ایکس

کادر قرمز محدوده قیمت ایدئال گرید را نشان می‌دهد که بین سطح مقاومت و حمایت قرار دارد.

روش‌های متداول برای تصمیم‌گیری در مورد محدوده‌های بالا و پایین محدوده قیمت:

الف- به شاخص‌های حرکت قیمت مراجعه کنید. به‌عنوان‌مثال، از باند بولینگر برای تعیین حد بالا و پایین یا از کندل استیک 4 ساعت گذشته یا روز به‌عنوان محدودیت گرید استفاده کنید.

ب. بر اساس الگوی نمودار شمعی معاملات خود را تنظیم کنید. به‌عنوان‌مثال، به نمودار شمعی 4 ساعته مراجعه کنید و حدهای بالا و پایین را با توجه به بیشترین بالا و پایین‌ها تنظیم کنید.

گرید تریدینگ

چگونه میزان گرید را تنظیم کنیم؟

Grid No. حد گرید را تعیین می‌کند.

پس از تنظیم حد بالا و پایین، به‌طور خودکار محدوده کمترین قیمت تا بالاترین قیمت گرید شما محاسبه می‌شود. Grid No. به تعداد گریدهای استراتژی شما در این محدوده اشاره دارد. به‌طورکلی:

شماره گرید/ (حداقل قیمت – حداکثر قیمت) = سود/گرید

با یک سرمایه‌گذاری ثابت، هر چه گریدها متراکم‌تر باشند، بیشتر می‌توانند نوسانات کوچکی را در بازار جذب کنند، اما درعین‌حال، میانگین سود در هر گرید نیز کوچکتر است.

تنظیم تعداد مناسب گریدها در این نوع معامله بسیار اهمیت دارد و باید متناسب با میزان سرمایه در هر گرید و تراکم گرید باشد.

گرید تریدینگ

معمولاً، سرمایه‌گذاران می‌توانند به میانگین محدوده واقعی (ATR) که نوسانات را اندازه‌گیری می‌کند، مراجعه کنند. اگر می‌خواهید گرید شما هر 15 دقیقه معامله شود، برای تعیین ATR به الگوی کندل استیک 15 دقیقه‌ای مراجعه کنید. در این حالت:

زمان الگوی شمعی – ATR 15 از 20 / (حداقل قیمت – حداکثر قیمت) = شماره گرید

کاربرد بک تست و حدضرر چیست؟

ویژگی Backtesting: عملکرد پارامترهایی را که تنظیم کرده‌اید آزمایش می‌کند. بااین‌حال، توجه داشته باشید که داده‌های تاریخی فقط برای مرجع هستند.

تنظیم حد ضرر: یک کمربند ایمنی به گرید تریدینگ شما اضافه می‌کند.

اگر در حین اجرای گرید تریدینگ، قیمت از محدوده فراتر رفت، چه باید کرد؟

اگر قیمت بازار خارج از محدوده قیمت تعیین‌شده کاهش یا افزایش داشته باشد، به این معنی است که قیمت جفت معاملاتی در محدوده مورد انتظار شما نوسان نمی‌کند. در این مرحله، یک حد ضرر باید در نظر گرفته شود، و شبکه باید بسته شود.

بنابراین معمولاً توصیه می‌کنیم که محدوده گرید نسبتاً بزرگی را تنظیم کنید. یا یک استراتژی ترکیبی از محدوده گریدهای مختلف (بزرگ/متوسط/کوچک سه فاصله شبکه متفاوت) را در نظر بگیرید.

چه نوع معاملات گرید تریدینگ می‌تواند خطرات را کاهش دهد و بهتر با نوسانات ناگهانی بازار مقابله کند؟

بزرگ‌ترین دشمن برای معاملات گرید، بازاری است که به‌طور یک‌جانبه روند صعودی یا کاهشی را در یک جهت ادامه می‌دهد، بدون اینکه اصلاح قیمت داشته باشد. برای کسب سود بیشتر در معاملات گرید نکات زیر را رعایت کنید:

  • BTC، ETH یا سایر جفت‌های معاملاتی با سرمایه بازار بالا و نقدینگی خوب را انتخاب کنید.
  • محدوده گرید شما نباید خیلی باریک باشد. زمانی که دامنه وسیع باشد و سرمایه‌گذاری به‌طور کامل تخصیص داده شود، ریسک‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. سپس می‌توان سود را با تنظیم مقدار اهرم افزایش داد.
  • تعداد گریدها نباید خیلی زیاد باشد و سود هر گرید نیز نباید خیلی کم باشد. هنگام تنظیم شماره گرید، سیستم به‌طور خودکار سود تخمینی هر شبکه را محاسبه می‌کند.
  • با تنظیم حد ضرر، یک کمربند ایمنی به شبکه خود اضافه کنید.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.