تحلیل طلا

تحلیل انس | طلا در آستانه شکستن سقف تاریخی!

تحلیل طلا

مطالعه در 2 دقیقه

امروز 28 اسفند 1401 (19 مارس 2023) طلا در نزدیکی سقف سال پیش خود قرار دارد. آیا طلا می‌تواند سقف تاریخی که در محدوده 2070 -2075 دلار قرار دارد را بشکند و به سمت قله‌های بالاتر حرکت کند یا ریزش دوباره طلا در همین حوالی رخ خواهد داد؟ با ادامه تحلیل همراه ما باشید.

تحلیل تکنیکال جفت ارز طلا به دلار در تایم فریم 4 ساعته نشان می‌دهد که طلا با توجه به مومنتوم و توان حرکتی بالایی که در هفته گذشته از خود نشان داد توانست تا خود را به نزدیکی سقف قبلی خود که اتفاقا در مارس 2022 آن را تشکیل داده بود برسد. حال در روز آینده که بازار باز شود طلا می‌تواند از سرعت صعود خود بکاهد و به صورت زیگ زاگ خود را به سمت ناحیه‌های 2000 دلار و 2030 دلار برساند. در صورت ضعف روند در این نواحی طلا می‌تواند اصلاحی تا 1900 دلار انجام دهد و از آن‌جا دوباره برای صعود بیشتر و یا ادامه ریزش تصمیم گیری کند.

XAUUSD 4H 19mar
چارت معاملاتی جفت ارز XAUUSD در تایم فریم 4 ساعته

در تایم فریم روزانه نیز طلا در صورتی که بتواند الگوی سقف دوقلو را بشکند و صعود کند، در ناحیه 2150 دلار توانایی ساخت یک سقف قیمتی را خواهد داشت. یعنی قیمت احتمال زیاد یک اصلاحی انجام می‌دهد و بنابر شرایط اقتصاد کلان روند بعدی مبنی بر صعود بیشتر و یا سقوط به زیر 2000 دلار را انجام خواهد داد.

XAUUSD D 19mar
چارت معاملاتی جفت ارز XAUUSD در تایم فریم روزانه

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید