اعتبارسنجی گلوبال بی‌ سی تک | آیا Globalbctech کلاهبردار است؟

نام پروژه

سایت گلوبال بی سی تک| Globalbctech

سطح هشدار

پر ریسک

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

فارکس, ارز دیجیتال, جذب سرمایه

بستر فعالیت

در بستر وب, شبکه های اجتماعی

حوزه فعالیت

سایت (ها)

globalbctech . com

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

رشد اینترنت و شناخت این دهه به عنوان عصر اینترنت که به دنبال آن پیشرفت و همچنین آسایش و امکاناتی که برای آدمی رقم زد؛ بی شک بر کسی پوشیده نیست. اما هر ماجرا روی دیگری دارد. اینترنت و آنلاین شدن بسیاری از خدمات از جمله خدمات مالی، باعث فراهم شدن بستری امن(با ناشناس ماندن افراد و اعضای یک تیم و یا یک شرکت سرمایه‌گذاری) برای شیادان شد.

همچنین وضعیت اقتصادی کشور مزید برعلت شد تا فعالیت ایرانیان در بازارهای مالی با هدف کسب درامد دلاری افزایش یابد.و باعث شکل‌گیری قارچ‌گونه سایت و پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری گردید.که اکثر آن‌ها بدون شفافیت و پیشینه مشخص در حال فعالیت هستند. اگرچه برخی از کاربران ادعای دریافت سود از چنین پلتفرم‌هایی را دارند؛ اما این دلیل کافی برای مطمئن شمردن یک مجموعه نیست و نخواهد بود. و همچنان نقاط ابهام بسیاری در آنها دیده می‌شود.

در ادامه به بررسی سایت Globalbctech می‌پردازیم و نقاط مبهم آن‌را توضیح می‌دهیم.

آیا گلوبال بی سی تک معتبر است یا یک پلتفرم مشابه با بقیه سایت‌های کلاهبرداری است؟

در پاسخ به این سوال در قدم اول اقدام به بررسی تاریخ ثبت دامنه این سایت می‌کنیم.

از شروع فعالیت و ثبت دامنه این سایت در زمان نگارش این مطلب، فقط پنج ماه می‌گذرد و عملا سابقه فعالیت زیادی ندارد که به توان بر اساس داده‌ها آنرا بررسی کرد.

register date

 و همچنین با بررسی سایت similarweb متوجه شدیم هیچ داده‌ای برای آن ثبت نشده‌است که یا به علت کم بودن سابقه سایت است یا به خاطر محدود بودن میزان بازدید و ترافیک آن چیزی برای آن ثبت نشده‌است؛ که این خود نکته مثبتی محسوب نمی‌شود.

این پلتفرم مدعی شده‌است که دارنده جایزه نقره_ بهترین LP ۲۰۱۶، استراتژی جهانی با تخصیص سهام خصوصی_ است اما این ادعا و کسب این رتبه در هیچ جایی ثبت نشده و فقط ادعا از سمت این شرکت است.

fake awards

 چگونه یک شرکتی که واقع در لندن است و جایزه 2016 را دارد اما از فعالیت سایت اصلی آن فقط 5 ماه می‌گذرد و هیچ رگوله‌ای ندارد؟ پس عملا بین ادعای شده و واقعیت تناقض وجود دارد.

بررسی و توضیح طرح‌های سرمایه‌گذاری وب‌سایت Globalbctech

این وب‌سایت 6 طرح سرمایه‌گذاری برای کاربران خود ارائه داده‌است.

در طرح پایه کمترین میزان سرمایه 50$ و دریافت سود 8% به ازای فقط 24 ساعت است.

در ادامه هر یک از طرح‌ها و میزان سود را شرح می‌دهیم.

plan

سه طرح بعدی به شرح زیر است:

plan2

اگر فقط کمی جست وجو ساده انجام دهید به راحتی با ده‌ها سایت، پلتفرم و پروژه این‌چنینی مواجه می‌شوید که خود را دارنده بسیاری از مجوز و امتیازات معتبر می‌دانند در حالیکه تمامی آن‌ها در حد ادعای بدون سندیت هستند. در ثانی در طرح اولیه و ساده خود با با ارائه یک طرح سرمایه‌گذاری با سرمایه محدود و اندک همچون 50 دلار ولی با این وجود کسب سود 8% شما به سمت اینکار ترغیب می‌کنند چرا که این میزان از سرمایه برای هرکسی قابل فراهم کردن است.(حتی برای کاربران ایرانی چه برسد برای کاربران غیر‌ ایرانی که تفاوت قیمت ارزی با دلار ندارند.)

اگر با این طرز فکر که 50 دلار کم است و ارزش ریسک را دارد باید بگوییم تمام این پلتفرم‌های اسکم، دقیقا از همین نقطه و طرز تفکر استفاده کرده و وارد می‌شوند و گاهی با پرداخت سود در دفعات اولیه، کاربر را به سمت وارد کردن سرمایه بیشتر وسوسه می‌کنند. اینکار نه تنها باعث ضررمالی کردن خودتان می‌شود بلکه باعث بقای این سایت‌های کلاهبرداری می‌شود. و صاحبان سایت را به سمت سودجویی بیشتر سوق می‌دهد.

در بخش نظرات کاربران این سایت، عکس چندین نفر را مشاهده می‌کنیم که این بار هم، فقط با کمی جست و جو متوجه می‌شویم از عکس افراد دیگر که در اینترنت موجود است؛ برای ساخت پروفایل و واقعی نشان دادن نظرات استفاده کرده‌اند.

در ادامه برای طولانی نشدن متن فقط به یک نمونه از آن را می‌پردازیم:

user comment

حال همین عکس را مورد جست وجو و بررسی قرار می‌دهیم، مشاهده می‌کنیم که در سایت‌های تبلیغاتی بسیاری استفاده شده‌است.

..

کلام آخر

با توجه به مسائل گفته شده از جمله مشخص نبودن تیم اصلی و صاحبان این پلتفرم، تناقض میان ادعای سایت با واقعیت و همانند وبسایت‌های مشکوک قبلی با وعده پرداخت سود دلاری و درصد سودهای زیاد،که هیچ کدام معقول نیستند؛ ایران بروکر سایت/پلتفرم گلوبال بی سی تک را معتبر نمی‌داند. لطفا قبل از هرگونه اقدام به سرمایه‌گذاری ملاحضات و احتیاط‌های لازم را انجام دهید.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی سایت گلوبال بی سی تک| Globalbctech چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات