سه عادت ضروری برای تریدرها چیست؟

اگر می‌خواهید همیشه در حال ارتقای عملکرد معاملاتی‌تان باشید، خیلی خوب است ولی ارتقای مهارت‌های معاملاتی‌تان در حوزه فارکس فقط به این معنا نیست که کل روز نمودارهای‌تان را ببینید.

بلکه زمان‌هایی هست که باید از هر فعالیت معاملاتی دست بکشید؛ مثل وقتی که در روند ضرر هستید یا زمانی که هیچ استراتژی خوبی برای معامله ندارید.

اما دست کشیدن از فعالیت‌های معاملاتی بدان معنا نیست که روی تقویت مهارت‌های‌تان هم کار نکنید، بلکه شما می‌توانید فعالیت‌هایی انجام دهید که ابزار معاملاتی شما که همان ذهن و بدن‌تان است را تقویت کنید و با این کار عملکرد معاملاتی‌تان را نیز بهبود ببخشید.

حالا بیایید سه فعالیتی که می‌تواند روی عملکرد معاملاتی شما اثر مثبت داشته باشد را با هم مرور کنیم. و چگونگی اثربخشی این فعالیت‌ها را با هم بررسی کنیم.

۱. یوگا کنید

مبنای یوگا این است که با بهبود قدرت و انعطاف‌پذیری، بین ذهن، بدن و روح تعادل برقرار می‌کند.

همانطور که تمرین‌های یوگا را بیشتر انجام می‌دهید و بیشتر پیشرفت می‌کنید، می‌بینید که راحت‌تر می‌توانید ذهن خود را از سروصداهای بیرون از ذهن‌تان آزاد کنید و بهتر می‌توانید روی پاسخ‌های بدنتان متمرکز شوید.

و این ها دقیقا مهارت‌هایی هستند که برای معامله به آنها نیاز دارید. این مهارت‌ها به فیلتر نویز بازارها، ایجاد یک دفتر گزارش تجاری، و انعطاف‌پذیر بودن در محیط‌های معاملاتی مختلف کمک می‌کند.

۲. مطالعه کنید

فرقی نمی‌کند آخرین اثر محبوب جیمز پترسون را می‌خوانید یا یکی از کتاب‌های با موضوع تجارت که محبوب Pipcrawler باشد، مطالعه همیشه ایده خوبی است برای اینکه متوجه شوید دیگران چگونه فکر می‌کنند و چگونه افکار و احساسات خود را بیان می‌کنند. جایی می‌خواندم که مردی با الگوبرداری از مهاجرت فیل‌های آفریقایی به استراتژی تجاری سودآوری رسیده بود.

البته برای اینکه از مطالعه خود بهره و منفعتی ببرید حتما لازم نیست در مورد الگوهای مهاجرت حیوان‌ها بخوانید یا مثلا در مورد زیست‌شناسی مولکولی مطالعه کنید. هر موضوعی که ذهن شما را تحریک و درگیر کند، برای شما مفید است.

۳. با معامله‌گران دیگر صحبت کنید

هیچ معامله‌گری یک جزیره نیست که راهی برای ارتباط با او وجود نداشته باشد. وقتی خیلی از معامله‌گران حاضرند و می‌توانند تجربیات‌شان را در اختیار شما قرار دهند، چرا باید خودتان در جنگل فارکس دنبال مسیر باشید؟

اما اگر شما هم نمی‌توانید حتی یک لحظه غارتان را ترک کنید، می‌توانید در انجمن ایران بروکر با معامله‌گران دیگر ارتباط بگیرید.  

با یک سلام می‌توانید سر صحبت را باز کنید و ببینید آیا می‌توانید افراد هم‌فکر خودتان را پیدا کنید یا نه.

فهرست مطالب

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.